wtorek, 21 października 2014 r.
Wiadomości ze świata
Nie ma "nieuniknionego zagrożenia" dla Bagdadu

16.10.2014 22:42   4 wyświetleń   0 komentarzy


Nie ma "nieuniknionego zagrożenia" dla Bagdadu Bagdad, stolica Iraku, nie jest w chwili obecnej bezpośrednio zagrożona przez wojska Państw Islamskiego (IS), które zajmują w Iraku coraz to nowe tereny - oświadczył w czwartek Pentagon.

Czytaj więcej »

Petro Poroszenko podpisał ustawę o specjalnym statusie Donbasu

16.10.2014 22:36   3 wyświetleń   0 komentarzy


Petro Poroszenko podpisał ustawę o specjalnym statusie DonbasuPetro Poroszenko, prezydent Ukrainy, podpisał ustawę o specjalnym statusie tych rejonów w Donbasie, które są opanowane przez prorosyjskich separatystów - poinformował urząd prezydencki w czwartek wieczorem. Parlament uchwalił tę ustawę 16 września. Prorosyjscy separatyści jej nie akceptują.

Czytaj więcej »

Władze USA po serii pomyłek ws. eboli w Dallas

16.10.2014 22:25   4 wyświetleń   0 komentarzy


Władze USA po serii pomyłek ws. eboli w DallasAdministracja Stanów Zjednoczonych spotkała się w czwartek z ostrą krytyką Republikanów. To efekt serii pomyłek, jakie towarzyszą wysiłkom, by powstrzymać ebolę w Dallas, gdzie od zainfekowanego zaraziły się dwie pielęgniarki. Zaapelowano też o wprowadzenie zakazu lotów z Afryki Zach. do USA.

Czytaj więcej »

Airbus podpisał umowę z Europejską Agencją Kosmiczną

16.10.2014 22:20   4 wyświetleń   0 komentarzy


Airbus podpisał umowę z Europejską Agencją KosmicznąKonsorcjum Airbus dostarczy Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) sześć satelitów meteorologicznych za łącznie 1,3 mld euro. Stosowna umowa została podpisana w czwartek w Paryżu.

Czytaj więcej »

Władimir Putin przyleciał do Mediolanu na szczyt Azja-Europa

16.10.2014 21:39   4 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Prezydent, Rosji

Władimir Putin przyleciał do Mediolanu na szczyt Azja-EuropaW czwartek wieczorem do Mediolanu na szczyt Azja – Europa przyleciał Władimir Putin. Prezydent Rosji przybył do stolicy Lombardii z Belgradu ze znacznym opóźnieniem.

Czytaj więcej »

"Świat nie docenił powagi zagrożenia ebolą i Państwem Islamskim"

16.10.2014 21:32   4 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Praw

"Świat nie docenił powagi zagrożenia ebolą i Państwem Islamskim"Świat nie docenił powagi zagrożenia ebolą i Państwem Islamskim - ocenia Wysoki Komisarz Praw Człowieka ONZ. Jordański dyplomata i książę Zeid Raad al-Hussein uważa, że ebola i islamiści to ogromne błędy świata, a ich naprawienie będzie teraz kosztowało świat miliardy dolarów.

Czytaj więcej »

Walka z Państwem Islamskim: Pierwsze takie rozmowy USA

16.10.2014 21:24   4 wyświetleń   0 komentarzy


Walka z Państwem Islamskim: Pierwsze takie rozmowy USAStany Zjednoczone podjęły pierwsze bezpośrednie rozmowy z główną partią polityczną syryjskich Kurdów w ramach budowania koalicji przeciwko dżihadystom z Państwa Islamskiego - poinformowała w czwartek rzeczniczka Departamentu Stanu Jen Psaki. Rozmowy rozpoczęły się w miniony weekend.

Czytaj więcej »

Kobane symbolem oporu wobec Państwa Islamskiego

16.10.2014 21:05   4 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Syrii

Kobane symbolem oporu wobec Państwa IslamskiegoPołożone w północnej Syrii miasto Kobane stało się symbolem skutecznego oporu wobec ofensywy Państwa Islamskiego (IS), ale Amerykanów, którzy wspomagają je atakami powietrznymi na dżihadystów, niepokoi przede wszystkim ewolucja sytuacji w Iraku.

Czytaj więcej »

Syria: Odbili ośmiolatka z rąk Państwa Islamskiego

16.10.2014 20:44   4 wyświetleń   0 komentarzy


Syria: Odbili ośmiolatka z rąk Państwa IslamskiegoSłużby wywiadowcze Kosowa odbiły ośmioletniego chłopca z rąk rebeliantów z Państwa Islamskiego w Syrii. Syna wywiózł do tego kraju ojciec, kosowski dżihadysta - poinformował w czwartek kosowski premier Hashim Thaci.

Czytaj więcej »

Znany przeciwnik Polski stracił swoją frakcję w PE

16.10.2014 19:31   4 wyświetleń   0 komentarzy


Znany przeciwnik Polski stracił swoją frakcję w PEKoniec populistycznej frakcji Nigela Farage'a w Parlamencie Europejskim. Grupa została rozwiązana po tym jak opuściła ją łotewska eurodeputowana Iveta Grigule. Jak twierdzą jednak eurosceptycy - odbyło się to nie przez przypadek. W Polsce Nigel Farage jest znany przede wszystkim z tego, że często wyrażał swoją niechęć wobec Polski i Polaków.

Czytaj więcej »

16-letni Austriak nawołuje do "zabijania niewiernych"

16.10.2014 17:42   2 wyświetleń   0 komentarzy


16-letni Austriak nawołuje do "zabijania niewiernych"Kolejny przypadek nastolatka z Europy, który wyjechał do Syrii, dołączyć do dżihadystów. Austriackie media informują o propagandowym nagraniu z udziałem 16-letniego Olivera, nawołującego do "zabijania niewiernych".

Czytaj więcej »

Dżihadysta błagał o śmierć. Chciał trafić do obiecanego raju

16.10.2014 16:38   3 wyświetleń   0 komentarzy


Dżihadysta błagał o śmierć. Chciał trafić do obiecanego raju"Błagał nas, żebyśmy go zabili. Dzięki temu zostałby nagrodzony za swoje czyny i trafiłby do raju" – niecodzienne spotkanie z dżihadystą złapanym na ulicach Kobane wspomina Cuneyt Hemo, kurdyjski sklepikarz i obrońca miasta.

Czytaj więcej »

Putina nagrodzono najwyższym serbskim odznaczeniem

16.10.2014 16:30   3 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Prezydent, Rosji

Putina nagrodzono najwyższym serbskim odznaczeniem Prezydent Rosji Władimir Putin, który w czwartek był w Belgradzie gościem honorowym parady w 70. rocznicę wyzwolenia miasta przez Armię Czerwoną, został nagrodzony najwyższym serbskim odznaczeniem - Orderem Republiki Serbii.

Czytaj więcej »

Anglia już nie tak gościnna jak kiedyś

16.10.2014 16:19   3 wyświetleń   0 komentarzy


Anglia już nie tak gościnna jak kiedyśJohn O’Keefe - neurolog z londyńskiego College University osławił Wielką Brytanię. Dostał Nagrodę Nobla za odkrycie zaskakującego systemu w mózgach szczurów. Jednak doktor O’Keefe, który z pochodzenia jest Amerykaninem, wielokrotnie spotykał się z krytyką za decyzję o zmianie ojczyzny.

Czytaj więcej »

Rosjanie spisują obcokrajowców

16.10.2014 16:00   3 wyświetleń   0 komentarzy


Rosjanie spisują obcokrajowcówW zeszły wtorek, tuż po śniadaniu wybrałam się na pocztę, by wpisać się na rosyjską czarną listę.

Czytaj więcej »

Wszyscy przeciwko Izraelowi

16.10.2014 15:50   3 wyświetleń   0 komentarzy


Wszyscy przeciwko IzraelowiCały świat jest przeciwko nam - tak zaczyna się stara śpiewka Izraela. Co ciekawe piosenka, z której pochodzi to zdanie jest radosna i pogodna. "Cały świat jest przeciw nam/ tę melodię znamy już od lat/ nasi ojcowie nauczyli nas/ jak do niej śpiewać i do niej grać". Słowa napisał Yoram Taharlev w 1969, gdy, jak twierdził, wiele krajów otwarcie popierało wrogów Izraela.

Czytaj więcej »

Epidemia eboli: Minister transportu Liberii poddana kwarantannie

16.10.2014 15:18   2 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Bull

Epidemia eboli: Minister transportu Liberii poddana kwarantannieMinister transportu Liberii Angela Cassell-Bush dobrowolnie poddała się kwarantannie po tym, jak zakażony wirusem eboli został jej kierowca. Mężczyzna zmarł – informuje agencja AFP.

Czytaj więcej »

Media: Kreml może przejąć kontrolę nad gazetą "Wiedomosti"

16.10.2014 15:05   3 wyświetleń   0 komentarzy


Media: Kreml może przejąć kontrolę nad gazetą "Wiedomosti" Dziennik "Wiedomosti", jedna z ostatnich niezależnych gazet w Rosji, może przejść pod kontrolę struktur lojalnych wobec Kremla - informują w czwartek rosyjskie media, powołując się na agencję Bloomberga.

Czytaj więcej »

Przez lata więzili głuchoniemą dziewczynę w piwnicy

16.10.2014 15:02   3 wyświetleń   0 komentarzy


Przez lata więzili głuchoniemą dziewczynę w piwnicyGłuchoniema dziewczyna z Pakistanu była więziona przez dziewięć lat przez bogate małżeństwo z Salford w Wielkiej Brytanii. Kobieta po latach doczekała się sprawiedliwości. Sąd nakazał wypłacić jej 100 tysięcy funtów zadośćuczynienia. O sprawie informuje BBC.

Czytaj więcej »

MSZ potwierdza śmierć trzeciego Polaka w Nepalu

16.10.2014 14:32   3 wyświetleń   0 komentarzy


MSZ potwierdza śmierć trzeciego Polaka w NepaluMSZ potwierdza śmierć trzeciego Polaka po zejściu lawiny w rejonie Annapurny w Nepalu. Rzecznik resortu Marcin Wojciechowski na jednym z portali społecznościowych napisał, że ciało zostało zidentyfikowane przez naszych dyplomatów.

Czytaj więcej »

Starsze wiadomości »
reklama
Reklamy sponsorowane

    Copyright © 2008 Fakty  - wszelkie prawa zastrzeżone