piątek, 31 lipca 2015 r.
Wiadomości ze świata
​Kto spoczywa w grobie irlandzkiego noblisty?

21.07.2015 13:40   2 wyświetleń   0 komentarzy


​Kto spoczywa w grobie irlandzkiego noblisty?Nowo odkryte dokumenty nasiliły spekulacje dot. grobu słynnego irlandzkiego poety W.B. Yeatsa. Wszystko wskazuje, że to nie jego szczątki znajdują się pod ziemią - donosi agencja AFP.Czytaj więcej »

Prokurator generalny Ukrainy zdradza, że obawia się o swoje życie

21.07.2015 13:25   2 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Ukrainy

Prokurator generalny Ukrainy zdradza, że obawia się o swoje życie - Mam podstawy, by uważać, że ktoś chce mnie fizycznie zlikwidować - powiedział dziś prokurator generalny Ukrainy Wiktor Szokin. Twierdzi, że ma podstawy, by sądzić, iż ktoś chce jego śmierci. Jego zdaniem, przyczyną zagrożenia jest podjęta przez niego walka z korupcją.Czytaj więcej »

Operacja "cieśnina". Wzmożone patrole i specjalne miejsca dla muzułmanów

21.07.2015 13:00   2 wyświetleń   0 komentarzy


Operacja "cieśnina". Wzmożone patrole i specjalne miejsca dla muzułmanów Do końca lipca Cieśninę Gibraltarską przemierzy dwa miliony osób i pół miliona samochodów. Policja rozpoczęła operację, mającą ułatwić podróżowanie. Podwojono patrole, a dla muzułmanów wyznaczono specjalne parkingi z miejscami do modłów.Czytaj więcej »

Ogromny aligator wystraszył turystów

21.07.2015 12:14   2 wyświetleń   0 komentarzy


Niecodzienny widok zaobserwowano na plaży w miejscowości Freeport w Teksasie, na południu Stanów Zjednoczonych. Rodzina, która wybrała się na spacer w Zatoce Meksykańskiej, tuż przy brzegu zauważyła aligatora.Czytaj więcej »

​Rosyjski ambasador grozi Szwecji. "Kraj, który przystępuje do NATO, naraża się na ryzyko"

21.07.2015 11:25   2 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Szwecji, Rosji

​Rosyjski ambasador grozi Szwecji. "Kraj, który przystępuje do NATO, naraża się na ryzyko"Ambasador Rosji w Szwecji twierdzi, że Moskwa podejmie odpowiednie "środki zaradcze" w przypadku dołączenia Szwecji do NATO. Kraj, który wstępuje do Sojuszu Północnoatlantyckiego, powinien zdawać sobie sprawę z ryzyka - powiedział w wywiadzie dla szwedzkiego "Dagens Nyheter" rosyjski ambasador w Sztokholmie Wiktor Tatarincew.Czytaj więcej »

Porozumienie nuklearne. Słowa irańskiego przywódcy o USA "bardzo niepokojące"

21.07.2015 10:55   3 wyświetleń   0 komentarzy


Porozumienie nuklearne. Słowa irańskiego przywódcy o USA "bardzo niepokojące"John Kerry, Sekretarz Stanu USA, za "bardzo niepokojące" uznał sobotnie przemówienie irańskiego przywódcy duchowo-politycznego Alego Chameneia, który powiedział, że mimo umowy nuklearnej z Iranem polityka Teheranu wobec "aroganckich USA" nie zmieni się.Czytaj więcej »

Uchodźcy w Polsce. "FAZ" krytycznie o braku solidarności

21.07.2015 10:21   2 wyświetleń   0 komentarzy


Uchodźcy w Polsce. "FAZ" krytycznie o braku solidarnościEuropejska solidarność nie jest drogą jednokierunkową - pisze komentator niemieckiego dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Jego zdaniem, wschodnie kraje Unii powinny wykazać więcej zrozumienia dla europejskich partnerów zmagających się z falą uchodźców.Czytaj więcej »

Grecki rząd przedłożył w parlamencie projekty ustaw wymaganych przez wierzycieli

21.07.2015 9:45   2 wyświetleń   0 komentarzy


Grecki rząd przedłożył w parlamencie projekty ustaw wymaganych przez wierzycieliGrecki rząd przedłożył we wtorek w parlamencie projekty ustaw wymaganych przez międzynarodowych wierzycieli jako warunek rozpoczęcia rozmów o wielomiliardowym pakiecie ratunkowym dla Aten.Czytaj więcej »

Tomasz Siemoniak: Ćwiczenia Rapid Trident nie powinny budzić niepokoju Rosji

21.07.2015 9:29   2 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

Tomasz Siemoniak: Ćwiczenia Rapid Trident nie powinny budzić niepokoju RosjiĆwiczenia Rapid Trident-2015 w obwodzie lwowskim na Ukrainie, z udziałem żołnierzy krajów członkowskich NATO, nie naruszają prawa międzynarodowego i nie powinny budzić niepokoju Rosji - uważa wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak.Czytaj więcej »

Skandal we Francji. Na uniwersytecie odkryto szczątki ofiar hitlerowskich obozów zagłady

21.07.2015 9:06   2 wyświetleń   0 komentarzy


O szokujących doniesieniach z Francji informuje RMF24. Odkryto tam, że w magazynach Wydziału Medycyny Uniwersytetu w Strasburgu przechowywane są wciąż szczątki żydowskich ofiar nazistowskich obozów zagłady, w tym ofiar Auschwitz, zebrane do celów naukowych przez hitlerowskiego lekarza Augusta Hirta, który chciał m.in. stworzyć kolekcję "żydowskich szkieletów".Czytaj więcej »

​Zamach w Turcji może być pierwszym z serii siedmiu

21.07.2015 9:00   1 wyświetleń   0 komentarzy


​Zamach w Turcji może być pierwszym z serii siedmiuTurecka Narodowa Organizacja Wywiadowcza (MIT) od końca czerwca wysyłała powtarzające się sygnały o wysokim ryzyku przeprowadzenia zamachów terrorystycznych w kraju, jednak służby Ankary nie były w stanie wyśledzić w porę żadnego z zamachowców - informuje TVN24, powołując się na dziennik "Hurryiet Daily News".Czytaj więcej »

Japonia ostrzega przed polityką Chin. "Grozi regionalnymi tarciami"

21.07.2015 8:56   1 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Japonii

Japonia ostrzega przed polityką Chin. "Grozi regionalnymi tarciami"Z opublikowanego dorocznego raportu bezpieczeństwa Japonii wynika, że polityka Chin wobec spornych akwenów w coraz większym stopniu grozi regionalnymi tarciami. Pierwsza wersja raportu została odrzucona ze względu na zbyt łagodne stanowisko w odniesieniu do Chin.Czytaj więcej »

Korea Północna nie chce rozmów nuklearnych z USA

21.07.2015 7:04   1 wyświetleń   0 komentarzy


Korea Północna nie chce rozmów nuklearnych z USAMinisterstwo Spraw Zagranicznych Korei Północnej poinformowało, że władze tego kraju nie są zainteresowane prowadzeniem dialogu z USA, mającym doprowadzić do rezygnacji z potencjału nuklearnego, na wzór negocjacji z Iranem.Czytaj więcej »

USA: Podano przyczynę katastrofy rakiety Falcon 9

21.07.2015 6:49   1 wyświetleń   0 komentarzy


USA: Podano przyczynę katastrofy rakiety Falcon 9Firma SpaceX, dostarczająca zaopatrzenie na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS), podała, że katastrofę rakiety nośnej Falcon 9, do której doszło 28 czerwca spowodowało uszkodzenie stalowej podpory zbiornika z helem.Czytaj więcej »

WikiLeaks: Amerykanie podsłuchiwali Steinmeiera

21.07.2015 6:06   2 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Amerykański, Amerykanie

WikiLeaks: Amerykanie podsłuchiwali SteinmeieraNiemieckie media powołując się na dokumenty demaskatorskiego portalu WikiLeaks podały, że Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) systematycznie podsłuchiwała szefa niemieckiej dyplomacji Franka-Waltera Steinmeiera.Czytaj więcej »

To już koniec Guantanamo? Kerry zabrał głos

20.07.2015 23:22   1 wyświetleń   0 komentarzy


To już koniec Guantanamo? Kerry zabrał głos​Sekretarz stanu USA John Kerry powiedział w poniedziałek, że USA nie mają obecnie planów, by rezygnować z bazy wojskowej w Zatoce Guantanamo na Kubie, o co zaapelował podczas wspólnej konferencji prasowej z Kerrym szef kubańskiego MSZ Bruno Rodriguez.Czytaj więcej »

Fala przemocy w Manaus, w weekend zabito 38 osób

20.07.2015 22:36   1 wyświetleń   0 komentarzy


Fala przemocy w Manaus, w weekend zabito 38 osób​W brazylijskim mieście Manaus, położonym w sercu Amazonii, w weekend zamordowano 38 osób - poinformowały w poniedziałek władze. Trwa śledztwo w sprawie tej fali przemocy.Czytaj więcej »

Awaria samolotu linii Air France

20.07.2015 20:28   1 wyświetleń   0 komentarzy


Awaria samolotu linii Air FranceBoeing 777 linii Air France, lecący z Szanghaju do Paryża, zgubił metalową część ważącą ponad 60 kg - donosi "The Guardian".Czytaj więcej »

2 tysiące imigrantów w Polsce. Austria i Węgry nie przyjmą żadnego

20.07.2015 20:19   1 wyświetleń   0 komentarzy


2 tysiące imigrantów w Polsce. Austria i Węgry nie przyjmą żadnego​Polska podtrzymała deklarację, że gotowa będzie przyjąć 2000 osób w ramach unijnych planów relokacji i przesiedlania uchodźców - poinformował w poniedziałek w Brukseli wiceminister spraw wewnętrznych Piotr Stachańczyk. Tymczasem największe kontrowersje budzi decyzja Austrii i Węgier, które zadeklarowały, że nie przyjmą do siebie żadnego imigranta.Czytaj więcej »

Prawie 100-procentowa frekwencja w wyborach w Korei Północnej

20.07.2015 20:14   1 wyświetleń   0 komentarzy


Prawie 100-procentowa frekwencja w wyborach w Korei PółnocnejKorea Północna już po pierwszych za rządów Kim Dzong Una wyborach lokalnych urzędników.Czytaj więcej »

Starsze wiadomości »
reklama
Reklamy sponsorowane

    Copyright © 2008 Fakty  - wszelkie prawa zastrzeżone