wtorek, 28 czerwca 2016 r.
Wiadomości ze świata
Irak: Samobójczy zamach bombowy w meczecie; 12 zabitych

28.06.2016 5:33   1 wyświetleń   0 komentarzy


W wtorek we wczesnych godzinach porannych doszło do samobójczego zamachu bombowego w meczecie w Abu Ghraib w środkowym Iraku. Mężczyzna zdetonował we wnętrzu świątyni pas szahida, który miał na sobie - powiadomiły irackie służby medyczne oraz policja.


Czytaj więcej »

Rzecznik Praw Obywatelskich wypowiada wojnę lichwie

28.06.2016 5:27   1 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Praw

Rzecznik Praw Obywatelskich wypowiada wojnę lichwie​Rzecznik praw obywatelskich chce, by czynności wykonywane przez notariusza były nagrywane tak jak posiedzenia sądowe. Adam Bodnar próbuje się w ten sposób zmierzyć z problemem lichwy, czyli pożyczek-pułapek pod zastaw nieruchomości - pisze "Gazeta Wyborcza".


Czytaj więcej »

Katastrofa Airbusa A320 linii EgyptAir: Udało się naprawić czarną skrzynkę

28.06.2016 5:14   1 wyświetleń   0 komentarzy


Katastrofa Airbusa A320 linii EgyptAir: Udało się naprawić czarną skrzynkę ​Egipska komisja ds. katastrofy Airbusa A320 linii EgyptAir, który z 66 osobami na pokładzie rozbił się 19 maja nad Morzem Śródziemnym poinformowała w poniedziałek wieczorem, że we francuskim laboratorium udało się naprawić uszkodzony rejestrator lotów (FDR).


Czytaj więcej »

Jeremy Hunt: Nowe referendum albo wybory szansą na niezrywanie z UE

28.06.2016 4:56   1 wyświetleń   0 komentarzy


Jeremy Hunt: Nowe referendum albo wybory szansą na niezrywanie z UE Wpływowy polityki partii konserwatywnej minister zdrowia Jeremy Hunt opowiedział się za przeprowadzeniem nowego referendum lub rozpisaniem wyborów, w których torysi opowiedzą się wprost za niezrywaniem z UE, "jeśli tylko Unia zrewiduje politykę migracyjną".


Czytaj więcej »

Kolumbia: Katastrofa wojskowego śmigłowca

27.06.2016 23:14   1 wyświetleń   0 komentarzy


​17 żołnierzy sił zbrojnych Kolumbii zginęło w niedzielę w katastrofie śmigłowca transportowego Mi-17 produkcji rosyjskiej - poinformowały w poniedziałek kolumbijskie władze wojskowe.


Czytaj więcej »

​Co najmniej 35 ofiar zamachów w byłym bastionie Al-Kaidy w Jemenie

27.06.2016 22:12   1 wyświetleń   0 komentarzy


Co najmniej 35 osób zginęło w poniedziałek w serii zamachów samobójczych na żołnierzy w Al-Mukalli, która do kwietnia była bastionem Al-Kaidy na południu Jemenu - poinformował Ahmed Said ben Breyk, gubernator prowincji Hadramaut. Celem ataków bombowych były posterunki wojskowe w portowym mieście.


Czytaj więcej »

​S&P odebrała W. Brytanii najwyższy rating w związku z referendum

27.06.2016 22:00   1 wyświetleń   0 komentarzy


​SP odebrała W. Brytanii najwyższy rating w związku z referendumAgencja ratingowa SP w poniedziałek obniżyła o dwa stopnie notę Wielkiej Brytanii z najwyższej AAA do AA, nie wykluczając dalszych obniżek na skutek referendum, w którym Brytyjczycy zagłosowali za wystąpieniem z Unii Europejskiej.


Czytaj więcej »

Politico: Angielski nie będzie już oficjalnym językiem UE

27.06.2016 20:43   1 wyświetleń   0 komentarzy


Politico: Angielski nie będzie już oficjalnym językiem UEKiedy Wielka Brytania ostatecznie pożegna się z Unią Europejską, angielski straci status oficjalnego języka Wspólnoty. O takim scenariuszu pisze Hortense Goulard z Politico.


Czytaj więcej »

Francja: Śledztwo ws. zabójstwa w związku z katastrofą egipskiego samolotu

27.06.2016 20:37   1 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Prokuratura

​Prokuratura w Paryżu wszczęła w poniedziałek śledztwo w sprawie zabójstwa w związku z katastrofą egipskiego samolotu pasażerskiego, który w ubiegłym miesiącu runął do Morza Śródziemnego. W katastrofie zginęły wszystkie 66 osoby znajdujące się na pokładzie.


Czytaj więcej »

​Mołdawia: Były premier Vlad Filat skazany na 9 lat więzienia

27.06.2016 19:58   1 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Mołdawii

​Mołdawia: Były premier Vlad Filat skazany na 9 lat więzienia Były premier Mołdawii Vlad Filat został w poniedziałek skazany przez sąd w Kiszyniowie na dziewięć lat więzienia za nadużycie władzy i łapówki. Filat odrzuca oskarżenia, a jego obrońca uznał wyrok na politycznie umotywowany.


Czytaj więcej »

​FBI: Zamachowiec z Orlando nazwał terrorystów z Bostonu "krajanami"

13.06.2016 23:58   6 wyświetleń   0 komentarzy


​FBI: Zamachowiec z Orlando nazwał terrorystów z Bostonu "krajanami"Omar Mateen, sprawca niedzielnej strzelaniny w Orlando, w której zginęło 49 osób, powołał się w rozmowie z numerem alarmowym 911 na zamach bombowy podczas Maratonu Bostońskiego w kwietniu 2013 r., a jego sprawców nazwał "krajanami" - podało w poniedziałek FBI.


Czytaj więcej »

​Drugi lotniskowiec USA wszedł na Morze Śródziemne

13.06.2016 23:24   7 wyświetleń   0 komentarzy


​Drugi lotniskowiec USA wszedł na Morze ŚródziemneMarynarka wojenna USA poinformowała, że jej atomowy lotniskowiec USS Dwight D. Eisenhower wszedł w poniedziałek na Morze Śródziemne, co odbywa się w czasie, gdy przedstawiciele władz USA podnoszą alarm w związku z morską ekspansją Rosji.


Czytaj więcej »

UNHCR spodziewa się 248 tys. migrantów na szlaku turecko-greckim

13.06.2016 22:33   14 wyświetleń   0 komentarzy


UNHCR spodziewa się 248 tys. migrantów na szlaku turecko-greckimBiuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) spodziewa się 248 tys. migrantów, którzy przybędą w tym roku do UE szlakiem przez Turcję i Grecję - głosi poniedziałkowy raport. Prognoza ta obejmuje 156 tys. już przybyłych migrantów.


Czytaj więcej »

Trump: Zawsze będę bronił prawa do posiadania broni

13.06.2016 22:31   9 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Donald

Trump: Zawsze będę bronił prawa do posiadania broniKomentując masakrę w Orlando, Donald Trump, który prawie na pewno będzie kandydatem Republikanów w wyborach prezydenckich w USA, powiedział w poniedziałek podczas wiecu w Manchesterze w stanie New Hampshire, że będzie zawsze bronił prawa do posiadania broni.


Czytaj więcej »

​USA przeprowadziły w Iraku atak z użyciem śmigłowca Apache

13.06.2016 22:26   7 wyświetleń   0 komentarzy


​USA przeprowadziły w Iraku atak z użyciem śmigłowca ApacheUSA przeprowadziły w poniedziałek w Iraku atak na obiekt Państwa Islamskiego przy użyciu śmigłowca bojowego Apache po raz pierwszy od wydania przez prezydenta Baracka Obamę wcześniej w tym roku zgody na wykorzystywanie tych helikopterów w operacjach ofensywnych.


Czytaj więcej »

Najnowszy sondaż ws. Brexitu: Rośnie przewaga zwolenników wyjścia z UE

13.06.2016 22:02   4 wyświetleń   0 komentarzy


Najnowszy sondaż ws. Brexitu: Rośnie przewaga zwolenników wyjścia z UEZ opublikowanych w poniedziałek sondaży zrealizowanych dla "Guardiana" wynika, że rośnie przewaga zwolenników wyjścia W. Brytanii z UE. W badaniu telefonicznym i sondażu on-line 53 proc. respondentów opowiedziało się za Brexitem, a 47 proc. było przeciw.


Czytaj więcej »

​Węgry: Ustawa umożliwi odsyłanie imigrantów za ogrodzenie

13.06.2016 21:27   7 wyświetleń   0 komentarzy


​Węgry: Ustawa umożliwi odsyłanie imigrantów za ogrodzenieParlament węgierski przyjął w poniedziałek ustawę, która zezwala policji na odsyłanie za ogrodzenie graniczne imigrantów zatrzymanych w promieniu 8 km od granicy. Ustawę skrytykował przedstawiciel UNHCR.


Czytaj więcej »

Kwestia migracji dzieli Grupę Wyszehradzką i Benelux. "Mimo to nie jesteśmy nieprzyjaciółmi"

13.06.2016 21:03   3 wyświetleń   0 komentarzy


Kwestia migracji dzieli Grupę Wyszehradzką i Benelux. "Mimo to nie jesteśmy nieprzyjaciółmi"Grupa Wyszehradzka (V4) i Benelux, mimo rozbieżności w sprawie migracji, nie są nieprzyjaciółmi - oświadczył w poniedziałek w Pradze po spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw obu tych formacji szef dyplomacji Luksemburga Jean Asselborn.


Czytaj więcej »

Zwolennicy Brexitu wykorzystali tragedię z Orlando

13.06.2016 20:52   7 wyświetleń   0 komentarzy


Zwolennicy Brexitu wykorzystali tragedię z OrlandoZwolennicy Brexitu prowadzący kampanię Leave.EU wykorzystali w poniedziałek tragedię z Orlando do nakłaniania Brytyjczyków do głosowania za wyjściem W. Brytanii z UE. "To naprawdę wstyd" - powiedziała minister edukacji Nicky Morgan.


Czytaj więcej »

Media w USA: Zamachowiec z Orlando rozważał atak na Disney World

13.06.2016 20:18   5 wyświetleń   0 komentarzy


Media w USA: Zamachowiec z Orlando rozważał atak na Disney WorldOmar Mateen, sprawca niedzielnej strzelaniny w gejowskim barze w Orlando, w której zginęło 49 osób, rozważał atak na Walt Disney World Resort, mieszczący się w tym samym mieście na Florydzie - podał w poniedziałek magazyn "People" na stronach internetowych.


Czytaj więcej »

Starsze wiadomości »
reklama
Reklamy sponsorowane

    Copyright © 2008 Fakty  - wszelkie prawa zastrzeżone