wtorek, 31 maja 2016 r.
Wiadomości ze świata
Ekspert: Poparcie Hofera głosem przeciwko establishmentowi

23.05.2016 23:41   4 wyświetleń   0 komentarzy


Ekspert: Poparcie Hofera głosem przeciwko establishmentowiZniechęcenie polityką głównego nurtu i fałszywa atrakcyjność prostych rozwiązań trudnych problemów były głównymi przyczynami wysokiego poparcia radykalnego kandydata Norberta Hofera w niedzielnych wyborach prezydenckich w Austrii - ocenił ekspert Ian Bond.


Czytaj więcej »

Prawicowi populiści w Europie "na fali"

23.05.2016 23:15   7 wyświetleń   0 komentarzy


Prawicowi populiści w Europie "na fali"Zdaniem niemieckiego politologa Karla-Rudolfa Korte partie prawicowo-populistyczne są w Europie obecnie "na fali" ze względu na silne nastroje buntu przeciwko politycznemu establishmentowi. Dobry wynik kandydata Austriackiej Partii Wolności wzmocni AfD w Niemczech.


Czytaj więcej »

"Jedna połowa społeczeństwa jest równie ważna jak druga"

23.05.2016 21:24   5 wyświetleń   0 komentarzy


"Jedna połowa społeczeństwa jest równie ważna jak druga"Nowy prezydent Austrii Alexander Van der Bellen zaapelował w poniedziałek do obywateli w pierwszym publicznym wystąpieniu po ogłoszeniu wyników wyborów, by nie wyolbrzymiali podziałów, ujawnionych w kraju podczas kampanii wyborczej.


Czytaj więcej »

Nagi mężczyzna wskoczył na wybieg dla lwow. Prawdopodobnie chciał popełnić samobójstwo

23.05.2016 19:47   2 wyświetleń   0 komentarzy


Nagi mężczyzna wskoczył na wybieg dla lwow. Prawdopodobnie chciał popełnić samobójstwoNagi 20-latek wskoczył na wybieg dla lwów. Prawdopodobnie chciał popełnić samobójstwo. Żeby go ratować, zastrzelono dwa lwy - samca i samicę. Do zdarzenia doszło w ogrodzie zoologicznym w stolicy Chile, Santiago. O sprawie piszą zagraniczne media.


Czytaj więcej »

"To było głosowanie przeciwko zwrotowi w prawo"

23.05.2016 19:45   4 wyświetleń   0 komentarzy


"To było głosowanie przeciwko zwrotowi w prawo"Szefowa austriackiego dziennika "Der Standard", Alexandra Foederl-Schmid, uważa, że o zwycięstwie Alexandra Van der Bellena zdecydowali wyborcy, którzy chcieli za wszelką cenę powstrzymać prawicowego populistę Norberta Hofera przed zdobyciem fotela prezydenta.


Czytaj więcej »

Waszczykowski: Rozmowy z KE na poziomie "eksperckim i roboczym", bez udziału ministrów

23.05.2016 19:39   2 wyświetleń   0 komentarzy


Waszczykowski: Rozmowy z KE na poziomie "eksperckim i roboczym", bez udziału ministrówCieszymy się, że w Komisji Europejskiej doszło do pewnej refleksji i pozwolono prowadzić dalej dialog z Polską - powiedział szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski, pytany o możliwe odłożenie przez KE przyjęcia opinii na temat praworządności w Polsce.


Czytaj więcej »

Prezydent Niemiec pogratulował nowemu prezydentowi Austrii

23.05.2016 18:33   5 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Prezydent

Prezydent Niemiec pogratulował nowemu prezydentowi Austrii Mimo zwycięstwa w wyborach prezydenckich w Austrii, wspieranego przez Zielonych, Alexandra Van der Bellena, szef słowackiej dyplomacji Miroslac Lajczak wskazał na dobry wynik prawicowo-populistycznego kandydata Norberta Hofera, twierdząc, że "coś musimy robić źle". Z kolei prezydent Niemiec Joachim Gauck wyraził nadzieję, że prezydent Austrii będzie jako "Europejczyk z przekonania" zabiegał o silną Unię Europejską.


Czytaj więcej »

Korespondentka "El Mundo" została porwana w Kolumbii

23.05.2016 18:18   4 wyświetleń   0 komentarzy


Korespondentka "El Mundo" została porwana w KolumbiiHiszpański dziennik "El Mundo" poinformował w poniedziałek, że jego korespondentka w Kolumbii Salud Hernandez Mora została uprowadzona przez Armię Wyzwolenia Narodowego (ELN), drugą co do wielkości partyzantkę w kraju. Ślad po dziennikarce zaginął w sobotę.


Czytaj więcej »

Kuchciński na szczycie w Luksemburgu: Polska sama sobie radzi z migrantami z Ukrainy

23.05.2016 18:10   3 wyświetleń   0 komentarzy


Kuchciński na szczycie w Luksemburgu: Polska sama sobie radzi z migrantami z UkrainyMarszałek Sejmu Marek Kuchciński i wicemarszałek Senatu Adam Bielan w poniedziałek wzięli udział w sesji otwierającej dwudniowy szczyt szefów parlamentów narodowych z krajów UE w Luksemburgu. Politycy rozmawiali m.in. o masowym napływie uchodźców i przyszłości UE.


Czytaj więcej »

Mateusz Kijowski na rozmowach w Brukseli. Spotkał się z Tuskiem i przedstawicielem Junckera

23.05.2016 17:19   2 wyświetleń   0 komentarzy


Mateusz Kijowski na rozmowach w Brukseli. Spotkał się z Tuskiem i przedstawicielem JunckeraKomisja Europejska nie chce zaogniania sytuacji z Polską - ocenił po poniedziałkowych rozmowach w Brukseli szef Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski.


Czytaj więcej »

Policja: W Berlinie doszło do napaści seksualnych na kobiety

17.05.2016 15:55   8 wyświetleń   0 komentarzy


Policja: W Berlinie doszło do napaści seksualnych na kobietyPodczas zakończonego w poniedziałek ulicznego Festiwalu Kultur w Berlinie miały miejsce napaści seksualne na kobiety - poinformowała we wtorek policja w Berlinie. Poszkodowane zeznały, że były napastowane przez młodych mężczyzn o południowym wyglądzie.


Czytaj więcej »

Na meksykańskim wybrzeżu uratowano trzy wieloryby

17.05.2016 15:27   8 wyświetleń   0 komentarzy


Na meksykańskim wybrzeżu uratowano trzy wieloryby​Ponad 20 wielorybów wyrzuconych na ląd znaleziono na plaży w Kalifornii Dolnej w północno-zachodnim Meksyku. Trzy z nich udało się uratować.


Czytaj więcej »

Za Republikę!

17.05.2016 15:15   8 wyświetleń   0 komentarzy


Za Republikę!Dwa lata temu prorosyjscy separatyści proklamowali Doniecką Republikę Ludową. Jak wygląda codzienność we wschodnioukraińskich parapaństwach?


Czytaj więcej »

MSZ Węgier: Wypowiedzi Billa Clintona o dyktaturze obraźliwe

17.05.2016 14:58   8 wyświetleń   0 komentarzy


MSZ Węgier: Wypowiedzi Billa Clintona o dyktaturze obraźliweWęgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto jako obraźliwe ocenił we wtorek wypowiedzi byłego prezydenta Billa Clintona o tym, że Węgry i Polska chcą u siebie "autorytarnej dyktatury" i przywództwa w stylu Władimira Putina.


Czytaj więcej »

Polska para prezydencka spotkała się z prezydentem Włoch

17.05.2016 14:37   8 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Prezydent

Polska para prezydencka spotkała się z prezydentem WłochPrezydent Duda wraz z małżonką przebywają z oficjalną wizytą we Włoszech. Pierwszego dnia trzydniowej wizyty prezydent Duda rozmawiał z premierem Włoch Matteo Renzim.


Czytaj więcej »

Słowacja: Zwrot w podejściu do imigrantów

17.05.2016 14:16   10 wyświetleń   0 komentarzy


Słowacja: Zwrot w podejściu do imigrantówSłowacja rezygnuje z kampanii wymierzonej w imigrantów. Co więcej, o podobne zachowanie zamierza poprosić również inne kraje Grupy Wyszehradzkiej. Do takich informacji dotarł portal EurActiv.com.


Czytaj więcej »

Rosja zakazuje Tatarom upamiętnienia deportacji z Krymu

17.05.2016 14:08   9 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

Rosja zakazuje Tatarom upamiętnienia deportacji z KrymuWładze zaanektowanego przez Rosję Krymu ponownie zakazały Tatarom upamiętnienia rocznicy ich deportacji z półwyspu - poinformował we wtorek przewodniczący samorządu tatarskiego, Medżlisu, Refat Czubarow.


Czytaj więcej »

Donald Tusk ostro o wypowiedzi Borisa Johnsona

17.05.2016 13:31   11 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Tusk, Donald Tusk, Donald, Szef

Donald Tusk ostro o wypowiedzi Borisa Johnsona​Szef Rady Europejskiej Donald Tusk skrytykował byłego burmistrza Londynu za porównanie ambicji Brukseli do polityki Hitlera. Komisja Europejska odmówiła komentarza w tej sprawie. Chodzi o niedzielną wypowiedź Borisa Johnsona, kluczowej postaci z obozu zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Zarzucił on Unii, że dąży - podobnie jak kiedyś Napoleon i Hitler - do stworzenia superpaństwa.


Czytaj więcej »

Belgia: Protestujący strażnicy więzienni wdarli się do ministerstwa

17.05.2016 12:58   7 wyświetleń   0 komentarzy


Belgia: Protestujący strażnicy więzienni wdarli się do ministerstwaStrajkujący belgijscy strażnicy więzienni wdarli się we wtorek do budynku ministerstwa sprawiedliwości w Brukseli. Zostali z niego siłą usunięci przez policyjne oddziały prewencji - podały belgijskie media. Wcześniej strażnicy demonstrowali w stolicy.


Czytaj więcej »

Christian Kern desygnowany na nowego kanclerza Austrii

17.05.2016 12:28   8 wyświetleń   0 komentarzy


Christian Kern desygnowany na nowego kanclerza AustriiPrezydium Socjaldemokratycznej Partii Austrii (SPOe) zatwierdziło we wtorek Christiana Kerna jako jej nowego przewodniczącego i zarazem nowego kanclerza Austrii, akceptując jednocześnie zmiany na obsadzanych przez socjaldemokratów stanowiskach ministerialnych.


Czytaj więcej »

Starsze wiadomości »
reklama
Reklamy sponsorowane

    Copyright © 2008 Fakty  - wszelkie prawa zastrzeżone