poniedziałek, 08 lutego 2016 r.
Wiadomości ze świata
Groźny pożar na przedmieściach Paryża, są ranni

01.02.2016 22:35   4 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Star

Na przedmieściach Paryża wybuchł groźny pożar. Co najmniej siedem osób zostało rannych. Stan jednej z nich jest bardzo poważny.Czytaj więcej »

1600 urzędników przejdzie badanie na wariografie

01.02.2016 21:51   4 wyświetleń   0 komentarzy


1600 urzędników przejdzie badanie na wariografie​1600 urzędników moskiewskich władz miejskich będzie musiało przejść w tym roku badanie na wariografie, a część na wykrywaczu stresu; wszystko to w ramach walki z korupcją, o czym poinformowała w poniedziałek wicemer Moskwy Natalia Sergunina.Czytaj więcej »

​WHO: Wirus Zika to zagrożenie na skalę świata

01.02.2016 21:43   4 wyświetleń   0 komentarzy


​WHO: Wirus Zika to zagrożenie na skalę świataPrzenoszony przez komary wirus Zika stwarza międzynarodowe zagrożenie - ogłosiła w poniedziałek Międzynarodowa Organizacja Zdrowia (WHO) po nadzwyczajnym posiedzeniu ekspertów w Genewie. Ostatni taki komunikat WHO wydała w 2014 r. w związku z epidemią eboli.Czytaj więcej »

Węgry: Kolejni imigranci skazani za nielegalne przekroczenie granicy

01.02.2016 19:56   4 wyświetleń   0 komentarzy


Węgry: Kolejni imigranci skazani za nielegalne przekroczenie granicy​Tylko w miniony weekend węgierski sąd skazał kolejnych 41 osób za nielegalne przekroczenie granicy. Tamtejszy resort sprawiedliwości chętnie korzysta z nowych przepisów antyimigracyjnych.Czytaj więcej »

We wtorek propozycja porozumienia Wielkiej Brytanii i UE

01.02.2016 19:21   7 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Tusk, Donald Tusk, Donald

We wtorek propozycja porozumienia Wielkiej Brytanii i UEWe wtorek w południe szef Rady Europejskiej Donald Tusk przedstawi propozycję porozumienia w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w UE. W ciągu minionej doby w rozmowach z Londynem osiągnięto "dobry postęp" - poinformował Tusk na Twitterze.Czytaj więcej »

"New Times" ujawnia informacje o starszej córce Władimira Putina

01.02.2016 18:07   4 wyświetleń   0 komentarzy


"New Times" ujawnia informacje o starszej córce Władimira PutinaRosyjski tygodnik "New Times" publikuje w poniedziałek artykuł o starszej córce prezydenta Władimira Putina. Według pisma "pierwsza córka kraju" to Maria Faassen (po mężu, obywatelu Holandii), doktor medycyny, do niedawna lokatorka elitarnego domu w Moskwie. Tygodnik szeroko opisuje ustalenia swego dziennikarskiego śledztwa. Podkreśla, że "po raz pierwszy opowiada o starszej córce prezydenta, realizując w ten sposób konstytucyjne prawo obywateli do informacji".Czytaj więcej »

Angela Merkel: We wschodniej Ukrainie nadal brak trwałego rozejmu

01.02.2016 17:59   5 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Ukrainy

Angela Merkel: We wschodniej Ukrainie nadal brak trwałego rozejmu Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podzielają opinię, że we wschodniej Ukrainie nadal nie ma trwałego zawieszenia broni, a uzgodnienia polityczne z Mińska ciągle nie zostały zrealizowane. Chcą utrzymania sankcji wobec Rosji. Merkel i Poroszenko spotkali się w poniedziałek w Berlinie.Czytaj więcej »

Papież przestrzega przed "wojskowym posłuszeństwem" w zakonach

01.02.2016 17:36   4 wyświetleń   0 komentarzy


Papież przestrzega przed "wojskowym posłuszeństwem" w zakonachPapież Franciszek wyznał w poniedziałek zakonnicom i zakonnikom, że czasem nachodzi go pokusa, by stracić nadzieję wobec kryzysu powołań. Przestrzegał jednak przed przyjmowaniem do zakonów wszystkich chętnych i wprowadzaniem zasad "wojskowego posłuszeństwa".Czytaj więcej »

​Koniec Angeli Miłosiernej?

01.02.2016 16:47   4 wyświetleń   0 komentarzy


​Koniec Angeli Miłosiernej?Angela Merkel niemal o 180 stopni zmieniła narrację w sprawie kryzysu migracyjnego. W jej słowach - ale również decyzjach - retoryka solidarności została zastąpiona postulatami podnoszonymi przez przeciwników masowego przyjmowania imigrantów. - To wszystko Niemców przerosło - mówi Interii historyk i politolog prof. Bogdan Koszel.Czytaj więcej »

Francja: Zbiła, katującego ją męża. Prezydent ułaskawił kobietę

01.02.2016 16:29   4 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Prezydent

Francja: Zbiła, katującego ją męża. Prezydent ułaskawił kobietę Prezydent Francji Francois Hollande darował resztę kary kobiecie skazanej na 10 lat za zastrzelenie męża, który latami maltretował i gwałcił ją i dzieci. Sprawa Jacqueline Sauvage, która przegrała apelację, stała się we Francji symbolem plagi przemocy domowej.Czytaj więcej »

Francja: Zabiła, katującego ją męża. Prezydent ułaskawił kobietę

01.02.2016 16:29   2 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Prezydent

Francja: Zabiła, katującego ją męża. Prezydent ułaskawił kobietę Prezydent Francji Francois Hollande darował resztę kary kobiecie skazanej na 10 lat za zastrzelenie męża, który latami maltretował i gwałcił ją i dzieci. Sprawa Jacqueline Sauvage, która przegrała apelację, stała się we Francji symbolem plagi przemocy domowej.Czytaj więcej »

Ukraina: Transporter opancerzony zderzył się z tramwajem

01.02.2016 16:18   2 wyświetleń   0 komentarzy


Na jednej z ulic w Dniepropietrowsku wojskowy transporter zderzył się z tramwajem. Według świadków, auto pilotujące ciężki pojazd wojskowy zdążyło przejechać przez skrzyżowanie. Podążający za pilotem transporter opancerzony nie zdążył i uderzył w tramwaj.Czytaj więcej »

Ukraina: Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych grypy

01.02.2016 15:22   2 wyświetleń   0 komentarzy


Ukraina: Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych grypyLiczba ofiar śmiertelnych grypy na Ukrainie wzrosła do 171. Aż 147 osób zmarło w wyniku powikłań po zarażeniu wirusem H1N1, znanym pod potoczną nazwą świńskiej grypy - poinformowało w poniedziałek ukraińskie ministerstwo zdrowia.Czytaj więcej »

Londyn: Jest zgoda na szybkie ograniczenie zasiłków

01.02.2016 14:53   2 wyświetleń   0 komentarzy


Londyn: Jest zgoda na szybkie ograniczenie zasiłków Londyn ogłasza częściowe zwycięstwo w negocjacjach z Brukselą i mówi, że jest zgoda na natychmiastowe ograniczenie w wypłatach zasiłków dla pracowników z unijnych krajów. Komisja Europejska nie potwierdza, ale też i nie zaprzecza, że taką ofertę złożyła brytyjskim władzom. Mówi jedynie o postępach w rozmowach dotyczących postulatów Londynu. Od ich spełnienia Wielka Brytania uzależnia pozostanie w Unii Europejskiej.Czytaj więcej »

Chiny: Terytorium podzielone na pięć okręgów wojskowych

01.02.2016 14:39   2 wyświetleń   0 komentarzy


Chiny: Terytorium podzielone na pięć okręgów wojskowychObszar Chin podzielono na pięć nowych okręgów wojskowych w ramach reorganizacji i unowocześniania liczącej 2,3 mln żołnierzy Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (ChALW).Czytaj więcej »

Rosyjscy żołnierze ćwiczą z reniferami

01.02.2016 14:09   4 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

Rosyjscy żołnierze ćwiczą z reniferamiZimno, gorąco - nieważne. Żołnierz musi być gotowy na wszystko. Na dalekiej północy Rosji odbyły się ćwiczenia wojskowe. Rosyjscy żołnierze musieli stawić czoła m.in. ekstremalnej temperaturze: - 30 st. Celsjusza, a ich kompanami były renifery. Zobacz wideo:Czytaj więcej »

Wypadek polskiego mikrobusa w Niemczech. Sześciu rannych

01.02.2016 14:05   2 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Star

Sześć osób zostało rannych w wypadku polskiego mikrobusu na autostradzie niedaleko Lipska w Niemczech. Stan jednej osoby jest ciężki.Czytaj więcej »

Jurij Felsztinski: Władimir Putin jest nastawiony na konflikt z NATO

01.02.2016 13:55   3 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: NATO

Jurij Felsztinski: Władimir Putin jest nastawiony na konflikt z NATOWładimir Putin otwarcie przedstawia swój cel: chce nowego porządku na świecie, z Rosją, która może robić co chce w ochronie swoich interesów. A skoro jest to sprzeczne z celami i filozofią Unii Europejskiej, NATO i Stanów Zjednoczonych, polityka Kremla będzie prowadzić do kolejnych napięć – zwraca uwagę w rozmowie z Interią Jurij Felsztinski, rosyjski historyk i publicysta mieszkający w USA.Czytaj więcej »

26-letnia matka skazana za dołączenie do terrorystów

01.02.2016 13:10   2 wyświetleń   0 komentarzy


26-letnia matka skazana za dołączenie do terrorystów26-letnia Brytyjka Tareena Shakil, która udała się do Syrii, by żyć tam pod rządami Państwa Islamskiego, została w poniedziałek skazana przez sąd w Birmingham na karę sześciu lat więzienia za członkostwo w tym ugrupowaniu i zachęcanie do aktów terroryzmu.Czytaj więcej »

Rzecznik KE: Jest postęp w rozmowach z Wielką Brytanią

01.02.2016 12:50   2 wyświetleń   0 komentarzy


Rzecznik KE: Jest postęp w rozmowach z Wielką BrytaniąOstatnie rozmowy z brytyjskim rządem przyniosły postęp z politycznego i technicznego punktu widzenia - poinformował w poniedziałek rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas.Czytaj więcej »

Starsze wiadomości »
reklama
Reklamy sponsorowane

    Copyright © 2008 Fakty  - wszelkie prawa zastrzeżone