sobota, 04 lipca 2015 r.
Wiadomości ze świata
​Norweski statek uratował ponad 600 uchodźców na Morzu Śródziemnym

23.06.2015 6:19   3 wyświetleń   0 komentarzy


​Norweski statek uratował ponad 600 uchodźców na Morzu ŚródziemnymNorweski statek przyjął w poniedziałek ponad 600 uchodźców z dwóch drewnianych łodzi w południowej części Morza Śródziemnego - poinformowała w poniedziałek na Twitterze norweska policja.

Czytaj więcej »

Janukowycz: Nie uchylam się od odpowiedzialności za Majdan

23.06.2015 6:07   4 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Ukrainy

Janukowycz: Nie uchylam się od odpowiedzialności za MajdanByły prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz powiedział w wywiadzie dla BBC, że przyjmuje część odpowiedzialności za rozlew krwi, który poprzedził jego obalenie w lutym ubiegłego roku. Zaprzeczył jednak, że wydał rozkaz otwarcia ognia do demonstrantów na Majdanie. Jego zdaniem Donbas powinien pozostać częścią Ukrainy.

Czytaj więcej »

Grecja: Tysiące zwolenników UE w Atenach

22.06.2015 22:48   4 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Unii Europejskiej, Tysiące

Grecja: Tysiące zwolenników UE w AtenachTysiące zwolenników Unii Europejskiej zebrały się w poniedziałek wieczorem na Syntagmie - największym placu Aten. Ludzie powiewali flagami Grecji i UE, a także gwizdali używając do tego różnokolorowych gwizdków rozdawanych przez organizatorów demonstracji.

Czytaj więcej »

Sankcje wobec Rosji: Kreml zarzuca UE uległość wobec USA

22.06.2015 22:44   3 wyświetleń   0 komentarzy


Sankcje wobec Rosji: Kreml zarzuca UE uległość wobec USAUE przedłuża sankcje wobec Rosji. Zapadła w tej sprawie formalna decyzja. Sankcje będą obowiązywać do końca stycznia 2016 roku. Ich zniesienie lub poluzowanie zależy od wdrożenia przez Rosję porozumień z Mińska.

Czytaj więcej »

Odpowiedź Rosji na sankcje Unii Europejskiej

22.06.2015 20:57   3 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

Odpowiedź Rosji na sankcje Unii EuropejskiejNatalia Timakowa, rzeczniczka premiera Dmitrija Miedwiediewa, poinformowała, że Rosja planuje przedłużyć o pół roku zakaz importu żywności z krajów Zachodu w odpowiedzi na przedłużenie sankcji gospodarczych wobec Moskwy przez Unię Europejską.

Czytaj więcej »

Szef rasistowskiej organizacji zainspirował zabójcę z Charleston

22.06.2015 20:02   2 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Szef

Szef rasistowskiej organizacji zainspirował zabójcę z CharlestonInspiracją dla Dylanna Roofa, zabójcy z Charleston, był szef rasistowskiej organizacji Earl Holt, który - jak pisze "New York Times" - wspierał finansowo Republikanów ubiegających się o nominację w wyborach prezydenckich.

Czytaj więcej »

NATO ostrzy szpicę. Podwojona liczebność żołnierzy

22.06.2015 19:29   4 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: NATO

NATO ostrzy szpicę. Podwojona liczebność żołnierzySojuszu Północnoatlantycki zamierza podwoić liczebność sił szybkiego reagowania zwanych szpicą – ujawnił sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Czytaj więcej »

Ekspert o sankcjach UE wobec Rosji: Za słabe, ale i tak silne

22.06.2015 19:15   3 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Unii Europejskiej, Rosji

Ekspert o sankcjach UE wobec Rosji: Za słabe, ale i tak silneCo drugi Polak jest zdania, że sankcje Unii Europejskiej wobec Rosji powinny zostać zaostrzone. - Sankcje są za słabe, ale i tak są silne, mając na uwadze polityczne możliwości Unii Europejskiej - ocenia dr hab. Artur Gruszczak z Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Czytaj więcej »

Donald Tusk: Wszystkie karty ws. Grecji na stół

22.06.2015 18:36   5 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Tusk, Donald Tusk, Donald

Donald Tusk: Wszystkie karty ws. Grecji na stółDonald Tusk zabrał głos przed wieczornym szczytem strefy euro. - W poniedziałek wszystkie strony negocjacji w sprawie pomocy dla Grecji powinny odkryć karty - powiedział szef Rady Europejskiej.

Czytaj więcej »

Chinka uratowała kilkaset psów podczas festiwalu psiego mięsa w Yulinie

22.06.2015 17:40   4 wyświetleń   0 komentarzy


Chinka uratowała kilkaset psów podczas festiwalu psiego mięsa w YulinieChińska miłośniczka zwierząt uratowała spod noża kilkaset psów i kotów, wykupując je z rąk handlarzy w czasie kontrowersyjnego festiwalu psiego mięsa w Yulinie w południowych Chinach, podczas którego co roku do kotła trafiają tysiące zwierząt.

Czytaj więcej »

​Rosja zapowiada rozmieszczenie swoich myśliwców w Arktyce

22.06.2015 16:49   4 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

​Rosja zapowiada rozmieszczenie swoich myśliwców w ArktyceRosja wkrótce rozmieści w Arktyce swoje myśliwce - zapowiedział zastępca dowódcy Wojsk Obrony Powietrzno-Kosmicznej Federacji Rosyjskiej generał Kiriłł Makarow, którego w poniedziałek cytuje dziennik "Moskowskij Komsomolec".

Czytaj więcej »

Nie żyje Irma Schwager

22.06.2015 15:16   3 wyświetleń   0 komentarzy


Zmarła Irma Schwager - austriacka bohaterka oporu antynazistowskiego, poinformowała partia komunistyczna Austrii. Kobieta miała 95 lat.

Czytaj więcej »

Konflikt w Strefie Gazy. Obie strony dopuszczały się zbrodni wojennych

22.06.2015 14:51   4 wyświetleń   0 komentarzy


Konflikt w Strefie Gazy. Obie strony dopuszczały się zbrodni wojennych Zarówno Izraelczycy jak i bojownic palestyńscy prawdopodobnie popełniali zbrodnie wojenne - wynika z najnowszego raportu ONZ. O sprawie informuje AFP.

Czytaj więcej »

Instagram na czarnej liście Kim Dzong Una

22.06.2015 14:17   2 wyświetleń   0 komentarzy


Kolejne "okno na świat" mieszkańców Korei Północnej zostaje zamknięte. Komunistyczny reżim Korei zablokował dostęp do usług serwisu Instagram na swoim terytorium, tłumacząc, że treści tam zamieszczane są szkodliwe - poinformowała w poniedziałek agencja Associated Press.

Czytaj więcej »

Festiwal psiego mięsa w Chinach: Aktywiści spacyfikowani

22.06.2015 13:49   3 wyświetleń   0 komentarzy


Festiwal psiego mięsa w Chinach: Aktywiści spacyfikowaniSłużby miasta Yulin w południowej części Chin momentalnie udaremniły próbę wszczęcia protestu przeciwko dorocznemu festiwalowi, podczas którego Chińczycy delektują się mięsem z psów. Na potrzeby imprezy zabijanych jest ok. 10 tys. czworonogów.

Czytaj więcej »

Pieskow: Odpowiemy kontrsankcjami na unijne sankcje

22.06.2015 13:16   4 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

Pieskow: Odpowiemy kontrsankcjami na unijne sankcjeRosja zastosuje zasadę wzajemności w odpowiedzi na unijne sankcje. Stanowisko Kremla w tej sprawie potwierdził rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow. W jego opinii, zachodnie restrykcje szkodzą nie tylko interesom Moskwy, ale także gospodarce państw, które je wprowadzają.

Czytaj więcej »

Pentagon: Rosja "pobrzękuje nuklearną szabelką"

22.06.2015 12:28   2 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

Pentagon: Rosja "pobrzękuje nuklearną szabelką"Minister obrony USA Ashton Carter zarzucił w poniedziałek Rosji "pobrzękiwanie nuklearną szabelką". Potwierdził, że Stany Zjednoczone rozważają stacjonowanie swojego ciężkiego sprzętu wojskowego we wschodnioeuropejskich krajach NATO.

Czytaj więcej »

​UE uruchamia misję przeciw przemytnikom imigrantów na Morzu Śródziemnym

22.06.2015 12:23   4 wyświetleń   0 komentarzy


​UE uruchamia misję przeciw przemytnikom imigrantów na Morzu ŚródziemnymUnia Europejska postanowiła w poniedziałek uruchomić operację na Morzu Śródziemnym wymierzoną w przemytników, którzy szmuglują imigrantów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Decyzję podjęli w Luksemburgu ministrowie spraw zagranicznych państw UE.

Czytaj więcej »

​Doradca Putina: To USA są inicjatorami konfliktu na Ukrainie

22.06.2015 11:42   4 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

​Doradca Putina: To USA są inicjatorami konfliktu na UkrainieSekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Nikołaj Patruszew oświadczył w poniedziałek, że USA "bardzo chciałyby, aby Rosji w ogóle nie było". Oznajmił również, że to Stany Zjednoczone zainicjowały wydarzenia na Ukrainie, aby radykalnie osłabić FR.

Czytaj więcej »

Jemeńskie dzieci idą po wodę

22.06.2015 9:35   3 wyświetleń   0 komentarzy


Jemeńskie dzieci idą po wodęW Sanie, stolicy Jemenu, wystąpiły problemy z dostępem do wody w domach. Wyposażone w kanistry dzieci udają się do publicznego zbiornika.

Czytaj więcej »

Starsze wiadomości »
reklama
Reklamy sponsorowane

    Copyright © 2008 Fakty  - wszelkie prawa zastrzeżone