czwartek, 28 sierpnia 2014 r.
Wiadomości ze świata
Flaga Ukrainy kilometr od Kremla. Dwie osoby zatrzymane

28.08.2014 7:40   2 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Dwie, Ukrainy

Flaga Ukrainy kilometr od Kremla. Dwie osoby zatrzymaneRosyjskie służby specjalne zatrzymały dwóch kolejnych podejrzanych w sprawie zamalowania gwiazdy na moskiewskim wysokościowcu. Według nieoficjalnych informacji są oni obywatelami Rosji. Po intensywnym śledztwie jednego z nich znaleziono w Moskwie, drugiego w Petersburgu.

Czytaj więcej »

Rosjanie o sankcjach. Sondaż "Centrum Lewady"

28.08.2014 7:36   2 wyświetleń   0 komentarzy


Rosjanie o sankcjach. Sondaż "Centrum Lewady"Rosjanie już odczuli zachodnie sankcje, ale się nimi nie przejmują. Do takiego wniosku dochodzi gazeta "Wiedomosti" analizując najnowsze badania opinii publicznej przeprowadzone przez pracownię "Centrum Lewady".

Czytaj więcej »

Doradca szefa MSW Ukrainy: Mamy do czynienia z prawdziwą rosyjską inwazją

28.08.2014 7:19   2 wyświetleń   0 komentarzy


Doradca szefa MSW Ukrainy: Mamy do czynienia z prawdziwą rosyjską inwazjąMamy do czynienia z prawdziwą rosyjską inwazją - twierdzi doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych Zorian Szkiriak. Eksperci mówią o co najmniej 2 batalionach i kilku grupach dywersantów, które wkroczyły na terytorium Ukrainy.

Czytaj więcej »

Skandal w Chorwacji: Sprzątaczka asystowała podczas operacji

28.08.2014 7:10   2 wyświetleń   0 komentarzy


Chorwacki minister zdrowia Sinisza Varga musi zmierzyć się ze skandalem, który wybuchł w szpitalu w mieście Bjelovar, na wschód od Zagrzebia, gdzie podczas operacji asystowała sprzątaczka - napisał w Chorwacji dziennik "Jutarnji list".

Czytaj więcej »

Zarówno Izrael, jak i Hamas ogłaszają zwycięstwo po zawarciu rozejmu

28.08.2014 6:59   2 wyświetleń   0 komentarzy


Zarówno Izrael, jak i radykalny palestyński ruch Hamas ogłosili w czwartek zwycięstwo po zawarciu rozejmu, kończącego trwające od siedmiu tygodni walki w Strefie Gazy.

Czytaj więcej »

Saakaszwili: Rosja wtargnęła na Ukrainę, trwa niewypowiedziana wojna

28.08.2014 6:37   2 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

Saakaszwili: Rosja wtargnęła na Ukrainę, trwa niewypowiedziana wojnaByły prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili ocenił, że Rosja wtargnęła na Ukrainę i obecnie trwa tam niewypowiedziana wojna.

Czytaj więcej »

Sondaż: Francuzi nie mają zaufania do powołanego właśnie rządu

27.08.2014 20:37   2 wyświetleń   0 komentarzy


Sondaż: Francuzi nie mają zaufania do powołanego właśnie rząduW dzień po powołaniu przez premiera Francji Manuela Vallsa nowego rządu sondaż firmy OpinionWay wykazał, że 75 proc. Francuzów nie ma zaufania do nowego gabinetu - podaje "Le Figaro".

Czytaj więcej »

Ukraina: Siły rządowe bronią Nowoazowska na granicy z Rosją

27.08.2014 20:11   2 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Ukrainy

Ukraina: Siły rządowe bronią Nowoazowska na granicy z RosjąSiły ukraińskie bronią w środę przed atakami separatystów miasta Nowoazowsk, na granicy z Rosją na wschodzie kraju, leżącego na ważnej drodze do portu w Mariupolu nad Morzem Azowskim - oświadczył rzecznik Rady Bezpieczeństwa Ukrainy Andrij Łysenko.

Czytaj więcej »

"To jest wojna międzynarodowa, nie domowa"

27.08.2014 18:51   2 wyświetleń   0 komentarzy


"To jest wojna międzynarodowa, nie domowa"Ochotnicy z Ukrainy, którzy walczyli na wschodzie kraju, twierdzą, iż nie widać szans na szybkie zakończenie konfliktu, a Ukrainie pomóc może zdecydowana reakcja UE. "To jest wojna międzynarodowa, nie domowa" - przekonują.

Czytaj więcej »

Niemcy bronią się przed nieuczciwymi imigrantami. Nowe prawo

27.08.2014 17:57   2 wyświetleń   0 komentarzy


Niemcy bronią się przed nieuczciwymi imigrantami. Nowe prawoProjekt ustawy mającej zapobiec wyłudzaniu przez imigrantów z innych krajów UE świadczeń socjalnych został przyjęty dziś przez Niemiecki rząd. Osoby łamiące prawo muszą się liczyć z sankcjami - zapowiedział minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere.

Czytaj więcej »

"Łukaszenka największym zwycięzcą szczytu w Mińsku"

27.08.2014 17:56   1 wyświetleń   0 komentarzy


"Łukaszenka największym zwycięzcą szczytu w Mińsku"Na szczycie w Mińsku padło wiele deklaracji, zabrakło jednak konkretów. ​Tomasz Czuwara z Fundacji Otwarty Dialog zwraca uwagę, że najważniejszym uczestnikiem spotkania okazał się prezydent Aleksander Łukaszenka, dla którego było to szczególne wydarzenie.

Czytaj więcej »

Więzili go przez dwa lata. "Jestem przytłoczony emocjami"

27.08.2014 17:48   1 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Amerykański

Więzili go przez dwa lata. "Jestem przytłoczony emocjami"Amerykański dziennikarz Peter Theo Curtis, który przez dwa lata był więziony w Syrii, podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do jego uwolnienia. Biały Dom zapewnia tymczasem, że Stany Zjednoczone nie zapłaciły okupu za jego uwolnienie.

Czytaj więcej »

​Tragiczny wypadek. 9-latka zastrzeliła swojego instruktora

27.08.2014 17:28   1 wyświetleń   0 komentarzy


​Tragiczny wypadek. 9-latka zastrzeliła swojego instruktoraW Arizonie 9-letnia dziewczynka zastrzeliła na strzelnicy instruktora, który uczył ją obchodzenia się z pistoletem maszynowym Uzi.

Czytaj więcej »

Ławrow uspokaja: Rosja nie jest tym zainteresowana

27.08.2014 17:22   1 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Ukrainy, Rosji

Ławrow uspokaja: Rosja nie jest tym zainteresowanaRosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow oświadczył dzisiaj, iż Rosja nie jest zainteresowana rozpadem Ukrainy ani konfrontacją z zagranicznymi partnerami i podsycaniem "spirali sankcji" nakładanych wzajemnie przez Rosję i Zachód.

Czytaj więcej »

Niemiecki minister: Jedno jabłko dziennie i Putina mamy z głowy!

27.08.2014 16:58   1 wyświetleń   0 komentarzy


Niemiecki minister: Jedno jabłko dziennie i Putina mamy z głowy! Minister ds. żywności i rolnictwa Niemiec Christian Schmidt zażartował z rosyjskich sankcji na unijne jabłka.

Czytaj więcej »

Finlandia i Szwecja będą ściślej współpracować z NATO

27.08.2014 15:59   1 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Szwecji

Finlandia i Szwecja będą ściślej współpracować z NATOSzwecja bliżej NATO? Szwedzki rząd zamierza jutro zaakceptować umowę, która umożliwi działanie na terytorium kraju NATO-wskich sił szybkiego reagowania. Tamtejsze media podkreślają, że decyzja w tej sprawie jest podejmowana w apogeum kryzysu ukraińskiego, na tydzień przed szczytem Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Czytaj więcej »

Finlandia i Szwecja będą ściślej współpracować z NATO

27.08.2014 15:59   1 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Szwecji

Finlandia i Szwecja będą ściślej współpracować z NATOSzwecja bliżej NATO? Szwedzki rząd zamierza jutro zaakceptować umowę, która umożliwi działanie na terytorium kraju NATO-wskich sił szybkiego reagowania. Tamtejsze media podkreślają, że decyzja w tej sprawie jest podejmowana w apogeum kryzysu ukraińskiego, na tydzień przed szczytem Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Czytaj więcej »

Mołdawia chce się uniezależnić od Rosji. Pomoże jej Rumunia

27.08.2014 15:54   1 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Mołdawii

Mołdawia chce się uniezależnić od Rosji. Pomoże jej RumuniaVictor Ponta i Iurie Leanca, premierzy Rumunii i Mołdawii, zainaugurowali gazociąg, który umożliwi Mołdawii ograniczenie zależności gazowej od Rosji. Pierwsze dostawy gazu są oczekiwane od 1 września.

Czytaj więcej »

ANSA: Na Dominikanie wszczęto sprawę karną wobec abpa Wesołowskiego

27.08.2014 14:34   1 wyświetleń   0 komentarzy


ANSA: Na Dominikanie wszczęto sprawę karną wobec abpa WesołowskiegoWymiar sprawiedliwości Dominikany wszczął postępowanie karne w sprawie pedofilii, o którą oskarżany jest były nuncjusz w tym kraju arcybiskup Józef Wesołowski - podała w środę włoska agencja prasowa ANSA, powołując się na tamtejsze media.

Czytaj więcej »

RMF24: Bluzka jak obozowy pasiak. Szwedzi są oburzeni

27.08.2014 14:02   1 wyświetleń   0 komentarzy


RMF24: Bluzka jak obozowy pasiak. Szwedzi są oburzeniGwałtowne oburzenie wywołała wśród słynących z poprawności politycznej Szwedów bluzka dla dzieci sprzedawana w popularnej w Europie sieci handlowej. Ich zdaniem bluzka zbyt przypomina swoim wyglądem ubrania dla więźniów obozów koncentracyjnych - pisze gazeta „Dagens Nyheter”.

Czytaj więcej »

Starsze wiadomości »
reklama
Reklamy sponsorowane

    Copyright © 2008 Fakty  - wszelkie prawa zastrzeżone