czwartek, 28 lipca 2016 r.
Wiadomości ze świata
Putin i Erdogan spotkają się w Petersburgu

26.07.2016 11:35   1 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

Putin i Erdogan spotkają się w PetersburguWiadomo już kiedy dojdzie do spotkania prezydentów: Rosji i Turcji. Przebywający w Moskwie wicepremier tureckiego rządu Mehmet Simsek, poinformował, że Recep Tayyip Erdogan 9 sierpnia przyleci do Petersburga. Wtedy też zaplanowano spotkanie z prezydentem Władimirem Putinem.


Czytaj więcej »

Napastnicy wzięli kilku zakładników w kościele w Normandii

26.07.2016 10:58   1 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Dwie

Nie żyje jeden z zakładników wziętych w Rouen we Francji. Dwaj napastnicy zabarykadowali się w kościele z zakładnikami w Normandii. Obaj zostali zneutralizowani przez policję.


Czytaj więcej »

Eksplozje w Mogadiszu. Zginęło co najmniej 10 osób

26.07.2016 10:46   1 wyświetleń   0 komentarzy


Co najmniej 10 osób zginęło we dzisiaj rano w eksplozji dwóch bomb w Mogadiszu, stolicy Somalii. Do jednej doszło przed punktem kontrolnym na drodze do lotniska, do drugiej - w pobliżu siedziby sił pokojowych Unii Afrykańskiej i ONZ - poinformowały źródła policyjne.


Czytaj więcej »

"Bild": Rząd Niemiec rozważa powołanie oddziałów rezerwistów

26.07.2016 10:30   1 wyświetleń   0 komentarzy


"Bild": Rząd Niemiec rozważa powołanie oddziałów rezerwistówRząd Niemiec rozważa powołanie oddziałów rezerwistów, które mogłyby w razie potrzeby wspierać policję w walce z terroryzmem - podał "Bild". Pomysłodawcy wzorują się na Gwardii Narodowej istniejącej w USA oraz podobnych formacjach powstałych we Francji i Wielkiej Brytanii.


Czytaj więcej »

W Dubaju zatrzymano dwóch tureckich generałów służących w Afganistanie

26.07.2016 10:24   1 wyświetleń   0 komentarzy


W Dubaju zatrzymano dwóch tureckich generałów służących w AfganistanieDwóch tureckich generałów służących w Afganistanie zostało zatrzymanych w Dubaju, po nieudanym zamachu stanu w Turcji - podała turecka telewizja CNN-Turk, powołując się na źródła dyplomatyczne.


Czytaj więcej »

Europol ostrzega: Setki potencjalnych terrorystów w Europie

26.07.2016 10:01   1 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Setki

Europol ostrzega: Setki potencjalnych terrorystów w EuropieEuropejski Urząd Policji Europol szacuje liczbę potencjalnych islamskich terrorystów przebywających na terytorium Europy na kilkaset osób - podał we wtorek niemiecki dziennik "Neue Osnabruecker Zeitung".


Czytaj więcej »

Zamach w Nicei: Kolejne zatrzymania. Zdjęcia mężczyzn w telefonie Bouhlela

26.07.2016 10:01   1 wyświetleń   0 komentarzy


Zamach w Nicei: Kolejne zatrzymania. Zdjęcia mężczyzn w telefonie BouhlelaJak podaje Agencja Reutera, w związku z zamachem w Nicei zatrzymano kolejne dwie osoby.


Czytaj więcej »

Niemiecka prasa: Ostatnie zamachy pogorszyły pozycję Merkel

26.07.2016 9:52   1 wyświetleń   0 komentarzy


Niemiecka prasa: Ostatnie zamachy pogorszyły pozycję MerkelNiemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" ocenia, że ostatnie zamachy i ataki szaleńców, do których doszło w Niemczech i Europie, znacznie pogorszyły sytuację kanclerz Angeli Merkel.


Czytaj więcej »

​Sydney: Tragiczna pomyłka w szpitalu. Nie żyje noworodek

26.07.2016 9:48   1 wyświetleń   0 komentarzy


​Sydney: Tragiczna pomyłka w szpitalu. Nie żyje noworodekW szpitalu Bankstown-Lidcombe w Sydney doszło do tragicznej pomyłki. Noworodek, któremu podano podtlenek azotu zamiast tlenu zmarł, drugi walczy o życie. O sprawie pisze "Sky News".


Czytaj więcej »

Hiszpańska prasa: Papież Franciszek podąża śladami Jana Pawła II

26.07.2016 9:44   1 wyświetleń   0 komentarzy


Hiszpańska prasa: Papież Franciszek podąża śladami Jana Pawła IIPapież Franciszek podąża śladami Jana Pawła II - czytamy w hiszpańskiej prasie. Autorzy artykułów przypominają, że w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie uczestniczy 51 hiszpańskich biskupów i prawie 40 tysięcy pielgrzymów. "Jest to jedna z najliczniejszych delegacji" - informują.


Czytaj więcej »

​Niemcy dzień po tragicznym ataku

23.07.2016 21:21   7 wyświetleń   0 komentarzy


​Niemcy dzień po tragicznym atakuPo chwilach napięcia i grozy 1,5-milionowe Monachium kwiatami składanymi na miejscu tragicznych wydarzeń żegnało w sobotę ofiary tragedii. Z kolei w Berlinie setki tysięcy osób uczestniczyły w pochodzie na rzecz praw homoseksualistów.


Czytaj więcej »

​Newt Gingrich: Nie będziemy ryzykować wojny nuklearnej dla Estonii

23.07.2016 20:52   6 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: NATO

​Newt Gingrich: Nie będziemy ryzykować wojny nuklearnej dla EstoniiNewt Gingrich, czołowy polityk Partii Republikańskiej i stronnik Donalda Trumpa, powiedział stacji CBS, że państwa NATO powinny obawiać się o solidarność Stanów Zjednoczonych w przypadku wrogiego ataku.


Czytaj więcej »

​Turcja: Aresztowano bratanka Fethullaha Gulena

23.07.2016 20:31   5 wyświetleń   0 komentarzy


​Turcja: Aresztowano bratanka Fethullaha GulenaPolicja turecka aresztowała w sobotę bratanka zamieszkałego w USA muzułmańskiego kaznodziei Fethullaha Gulena, oskarżanego przez władze Turcji o to, że stał za próbą niedawnego zamachu stanu w tym kraju. Muhammeda Saita Gulena zatrzymano w Erzurum.


Czytaj więcej »

Grecja: Zwiększony napływ migrantów ze względu na sytuację w Turcji

23.07.2016 20:21   3 wyświetleń   0 komentarzy


Grecja: Zwiększony napływ migrantów ze względu na sytuację w TurcjiPo nieudanym zamachu stanu w Turcji coraz więcej imigrantów przybywa na grecką wyspę Lesbos. W sobotę od rana przypłynęło tam ponad 115 osób. Podobna liczba uchodźców dotarła na Lesbos także dzień wcześniej. Greckie media donoszą, że powodem tego jest brak patroli na tureckim wybrzeżu ze względu na aresztowania żołnierzy i policjantów.


Czytaj więcej »

Mężczyzna z tatuażem ISIS wyproszony z samolotu

23.07.2016 19:40   6 wyświetleń   0 komentarzy


Mężczyzna z tatuażem ISIS wyproszony z samolotuMężczyzna z wytatuowaną na ramieniu flagą tak zwanego Państwa Islamskiego został wyproszony z pokładu samolotu norweskich linii lotniczych.


Czytaj więcej »

Dr Kuź: Istnienie Niemiec i UE może zależeć od widzimisię brutalnego dyktatora

23.07.2016 19:30   3 wyświetleń   0 komentarzy


Dr Kuź: Istnienie Niemiec i UE może zależeć od widzimisię brutalnego dyktatoraAutorytaryzm afirmowany przez Recepa Tayyipa Erdogana, postępująca islamizacja i widmo wprowadzenia kary śmierci de facto wykluczają szanse na bliższą współpracę Ankary z Unią Europejską, stawiają pod znakiem zapytania jedność Sojuszu Północnoatlantyckiego i zmieniają reguły gry obowiązujące w polityce międzynarodowej. - Elity Zachodu łudziły się, że historia Europy się skończyła i będą mierzyć się tylko z łagodnymi konfliktami, jakim jest spór wokół Trybunału w Polsce. Tymczasem to jest fikcja i wydumana dyktatura w porównaniu z tym, co...


Czytaj więcej »

Polski milioner aresztowany w Hiszpanii

23.07.2016 17:46   5 wyświetleń   0 komentarzy


Polski milioner aresztowany w HiszpaniiAgenci hiszpańskiej Policji Krajowej rozbili na Ibizie organizację przestępczą handlującą bronią. Na jej czele stał były polski wojskowy. Boss, multimilioner podający się za dyplomatę, jest oskarżony o międzynarodowy handel bronią i wymuszenia na przedsiębiorcach.


Czytaj więcej »

​Policja na razie nie ujawnia narodowości ofiar strzelaniny z Monachium

23.07.2016 17:35   3 wyświetleń   0 komentarzy


​Policja na razie nie ujawnia narodowości ofiar strzelaniny z MonachiumMonachijscy śledczy zapowiedzieli w sobotę, że na razie nie podadzą narodowości ofiar piątkowej strzelaniny w Monachium.


Czytaj więcej »

David Cameron prosił UE o ograniczenie swobody podróżowania

23.07.2016 16:25   5 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Cameron

David Cameron prosił UE o ograniczenie swobody podróżowania​Równo miesiąc po referendum unijnym w Wielkiej Brytanii telewizja BBC wyemituje serię dyskusji i programów o drodze Brexitu do zwycięstwa. BBC dotarła miedzy innymi do informacji, że tuż przed referendum premier David Cameron prosił kanclerz Angelę Merkel o pomoc w sprawie niekontrolowanej imigracji.


Czytaj więcej »

Niemcy: Szef MSW przeciwny zaostrzaniu prawa

23.07.2016 16:19   8 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Szef

Niemcy: Szef MSW przeciwny zaostrzaniu prawa​Szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere zaapelował do obywateli o zachowanie rozwagi pomimo wzburzenia po strzelaninie w Monachium. Zastrzegł, że jest za wcześnie, by dopatrywać się inspiracji tego czynu w zamachu dokonanym w Norwegii przez Andersa Breivika.


Czytaj więcej »

Starsze wiadomości »
reklama
Reklamy sponsorowane

    Copyright © 2008 Fakty  - wszelkie prawa zastrzeżone