poniedziałek, 28 lipca 2014 r.
Wiadomości ze świata
Strefa Gazy: Jest zgoda Izraela. Hamas w odpalił trzy rakiety

26.07.2014 22:57   1 wyświetleń   0 komentarzy


Strefa Gazy: Jest zgoda Izraela. Hamas w odpalił trzy rakiety Jak podały w sobotę wieczorem izraelskie źródła wojskowe, Izrael zgodził się na przedłużenie o 4 godz. 12-godzinnego rozejmu w Strefie Gazy, do północy. Propozycji rozejmu nie przyjął jednak Hamas, który odpalił w stronę Izraela trzy rakiety ze Strefy Gazy.

Czytaj więcej »

Niemcy: Wznowiono loty do Tel Awiwu. Protesty pilotów

26.07.2014 22:13   1 wyświetleń   0 komentarzy


Niemcy: Wznowiono loty do Tel Awiwu. Protesty pilotówPo kilkudniowej przerwie spowodowanej walkami między Izraelem a Hamasem, największe niemieckie linie lotnicze Lufthansa wznowiły w sobotę loty do Tel Awiwu. Pierwszy samolot odleciał przed południem z Frankfurtu nad Menem. Piloci krytykują tę decyzję.

Czytaj więcej »

Premier Węgier: Jesteśmy solidarni, ale musimy myśleć o interesach

26.07.2014 21:45   1 wyświetleń   0 komentarzy


Premier Węgier: Jesteśmy solidarni, ale musimy myśleć o interesach- Węgry powinny przede wszystkim myśleć o własnych interesach - stwierdził premier tego państwa, Viktor Orban, przebywający w kurorcie Baile Tusnad w Rumunii. Zaznaczył, że nie chce psuć relacji handlowych Budapesztu z Rosją ani izolować Moskwy w Europie.

Czytaj więcej »

Szef niemieckiego MSZ: To konieczny i jasny sygnał dla Moskwy

26.07.2014 20:59   1 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Szef

Szef niemieckiego MSZ: To konieczny i jasny sygnał dla MoskwyDo natychmiastowego nałożenia sankcji na Rosję w związku z dramatycznymi wydarzeniami na Ukrainie wezwał - w rozmowie z tygodnikiem "Der Spiegiel" - niemiecki minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier.

Czytaj więcej »

Ukraina: Nowa broń i nowa taktyka. Poroszenko zabrał głos

26.07.2014 18:44   1 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Prezydent, Ukrainy

Ukraina: Nowa broń i nowa taktyka. Poroszenko zabrał głosPrezydent Ukrainy Petro Poroszenko przekazał dziś Gwardii Narodowej nową broń. Zaznaczył także, iż nowa taktyka operacji antyterrorystycznej na Ukrainie pozwala na uniknięcie znacznej liczby ofiar.

Czytaj więcej »

Trzydniowa żałoba narodowa we Francji

26.07.2014 18:33   1 wyświetleń   0 komentarzy


Trzydniowa żałoba narodowa we FrancjiW związku z katastrofą samolotu linii Air Algerie, w której zginęło 118 osób, w tym 54 z francuskim obywatelstwem, we Francji ogłoszono trzydniową żałobę narodową.

Czytaj więcej »

Korea Płn. odpaliła rakietę. Nie wydano ostrzeżenia

26.07.2014 17:41   1 wyświetleń   0 komentarzy


Korea Płn. odpaliła rakietę. Nie wydano ostrzeżeniaCo najmniej jedną rakietę krótkiego zasięgu odpaliła dziś Korea Północna. Według AP, Pjonjang testował pocisk rakietowy na swych wodach terytorialnych. Południowokoreańska agencja Yonhap podaje natomiast, że rakietę odpalono w kierunku Morza Japońskiego.

Czytaj więcej »

Zamachy na merów. MSW Ukrainy: Akt terrorystyczny

26.07.2014 17:20   1 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Ukrainy

W obwodzie połtawskim w centralnej Ukrainie zastrzelono dziś Ołeha Babajewa, mera Krzemieńczuka, ponad 200-tysięcznego miasta. W nocy z piątku na sobotę bronią przeciwczołgową ostrzelany został natomiast dom mera Lwowa Andrija Sadowego. MSW Ukrainy może zakwalifikować te dwa wydarzenia jako akt terrorystyczny - oświadczył doradca szefa tego resortu, Anton Heraszczenko.

Czytaj więcej »

Ostra odpowiedź Rosji na oskarżenia ze strony USA

26.07.2014 16:14   1 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

Ostra odpowiedź Rosji na oskarżenia ze strony USAAdministracja prezydenta USA Baracka Obamy, która wspiera rząd w Kijowie, w pewnym stopniu ponosi odpowiedzialność za konflikt na Ukrainie "i jego poważne konsekwencje" - oświadczyło dziś MSZ Rosji. Komunikat w tej sprawie był odpowiedzią na oskarżenia ze strony Białego Domu, że prezydent Rosji Władimir Putin jest "winny" zestrzelenia malezyjskiego samolotu nad terenami kontrolowanymi przez prorosyjskich separatystów - donosi agencja Reutera.Czytaj więcej »

Ostra odpowiedź Rosji na oskarżenia ze strony USA

26.07.2014 16:14   1 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

Administracja prezydenta USA Baracka Obamy, która wspiera rząd w Kijowie, w pewnym stopniu ponosi odpowiedzialność za konflikt na Ukrainie "i jego poważne konsekwencje" - oświadczyło dziś MSZ Rosji. Komunikat w tej sprawie był odpowiedzią na oskarżenia ze strony Białego Domu, że prezydent Rosji Władimir Putin jest "winny" zestrzelenia malezyjskiego samolotu nad terenami kontrolowanymi przez prorosyjskich separatystów - donosi agencja Reutera.

Czytaj więcej »

Katastrofa algierskiego samolotu: Znaleziono drugą czarną skrzynkę

26.07.2014 15:27   1 wyświetleń   0 komentarzy


Katastrofa algierskiego samolotu: Znaleziono drugą czarną skrzynkęTo może być przełom w badaniu przyczyn katastrofy samolotu algierskich linii Air Algerie, który w czwartek rozbił się w środkowej części Mali. Na miejscu tragedii specjaliści odnaleźli drugą czarną skrzynkę. Pierwsza została znaleziona w piątek.

Czytaj więcej »

Malicki: Nie widzę zagrożenia dla bezpieczeństwa UE

26.07.2014 14:33   1 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

Dyrektor Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego Jan Malicki zabrał głos ws. nałożonych w sobotę dodatkowych sankcjach UE wobec Rosji w związku z kryzysem na Ukrainie. Skomentował także komunikat rosyjskiego MSZ, iż sankcje mogą utrudnić współpracę Moskwy i krajów "28" w kwestiach bezpieczeństwa i osłabić walkę z globalnym terroryzmem.

Czytaj więcej »

Już ponad tysiąc ofiar w Strefie Gazy

26.07.2014 14:16   1 wyświetleń   0 komentarzy


Już ponad tysiąc ofiar w Strefie GazyLiczba ofiar wojny w Strefie Gazy po stronie palestyńskiej przekroczyła tysiąc osób. Wojna kosztowała już także życie 37 izraelskich żołnierzy.

Czytaj więcej »

Gil: Rosja po sankcjach unijnych stosuje cyniczną grę

26.07.2014 14:03   1 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Związek, Rosji

- Mamy do czynienia z cyniczną grą bardzo doświadczonej i wpływowej rosyjskiej dyplomacji. Rosja - jako spadkobierca Związku Radzieckiego - ma długą tradycję wspierania państw i grup działających terrorystycznie - powiedział z-ca Dyrektora Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej w Lublinie dr Andrzej Gil o nałożonych w sobotę dodatkowych sankcjach UE wobec Rosji w związku z kryzysem na Ukrainie oraz komunikacie rosyjskiego MSZ.

Czytaj więcej »

Kryzys rządowy na Ukrainie. "Potrzebna nowa koalicja"

26.07.2014 12:28   1 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Ukrainy

Kryzys rządowy na Ukrainie. "Potrzebna nowa koalicja"Jurij Łucenko, doradca prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki, zaapelował do sił demokratycznych w parlamencie o powołanie nowej koalicji, która rządziłaby krajem do przedterminowych wyborów parlamentarnych, które odbędą się najprawdopodobniej w październiku.

Czytaj więcej »

MSZ Rosji: Sankcje UE zagrażają współpracy ws. bezpieczeństwa

26.07.2014 12:26   1 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

MSZ Rosji: Sankcje UE zagrażają współpracy ws. bezpieczeństwa Najnowsze sankcje, które Unia Europejska wprowadziła wobec Rosji w związku z kryzysem na Ukrainie, mogą utrudnić współpracę Moskwy i krajów "28" w kwestiach bezpieczeństwa i osłabić walkę z globalnym terroryzmem - poinformowało rosyjskie MSZ.

Czytaj więcej »

Co najmniej 35 ciał odnaleziono pod gruzami w Strefie Gazy

26.07.2014 11:53   1 wyświetleń   0 komentarzy


W Strefie Gazy trwa w sobotę 12-godzinna przerwa w walkach. Palestyńczycy wracają do swoich zniszczonych dzielnic. Pod gruzami odnaleźli ciała co najmniej 35 osób. Od początku izraelskiej ofensywy zginęło już ponad 920 Palestyńczyków.

Czytaj więcej »

Rozdzielone bliźniaki syjamskie świętują pierwsze urodziny

26.07.2014 10:15   1 wyświetleń   0 komentarzy


To naprawdę cud - mówią rodzice Owena i Emmetta, braci syjamskich rozdzielonych prawie rok temu w szpitalu w Dallas w USA. W końcu, po długiej rehabilitacji, miesiąc temu chłopcy mogli opuścić szpitalną salę. Oddychają już samodzielnie. Wraz z rodzicami wrócili właśnie do szpitala, ale tylko po to, by wraz z lekarzami świętować swoje pierwsze urodziny.

Czytaj więcej »

Sikorski: Uprowadzony na Ukrainie ksiądz już wolny

26.07.2014 10:03   1 wyświetleń   0 komentarzy


Sikorski: Uprowadzony na Ukrainie ksiądz już wolny Proboszcz Gorłówki ks. Wiktor Wąsowicz, uprowadzony przez rosyjskich separatystów w połowie lipca, jest już na wolności - napisał w sobotę na Twitterze szef MSZ Radosław Sikorski. Duchowny przebywa teraz w Charkowie.

Czytaj więcej »

Coraz więcej ofiar wirusowej choroby Ebola

26.07.2014 9:25   1 wyświetleń   0 komentarzy


W stolicy Sierra Leone, Freetown, trwają poszukiwania kobiety z wirusową chorobą Ebola, zabranej siłą ze szpitala. Do ucieczki pacjentkę zmusili krewni.

Czytaj więcej »

Starsze wiadomości »
reklama
Reklamy sponsorowane

    Copyright © 2008 Fakty  - wszelkie prawa zastrzeżone