niedziela, 29 listopada 2015 r.
Wiadomości ze świata
Iran zatrzymał likwidację wirówek do wzbogacania uranu

10.11.2015 18:50   6 wyświetleń   0 komentarzy


Iran zatrzymał likwidację wirówek do wzbogacania uranuIran zaprzestał likwidacji wirówek wykorzystywanych do wzbogacania uranu, ponieważ grupa konserwatywnych posłów poskarżyła się prezydentowi Hasanowi Rowhaniemu, że proces ten postępuje zbyt szybko. Informację taką podały we wtorek irańskie media.Czytaj więcej »

Cyrkowy niedźwiedź wbiegł na widownię

10.11.2015 18:33   5 wyświetleń   0 komentarzy


Po wykonaniu jednej z cyrkowych sztuczek, występujący na scenie niedźwiedź o mały włos nie zerwał się z łańcucha. Zwierzę ruszyło wprost w siedzących na arenie rodziców z dziećmi. Do zdarzenia doszło w Żytomierzu na Ukrainie.Czytaj więcej »

Akimow ujawnia: Córka Putina właścicielką ogromnego majątku

10.11.2015 17:57   5 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

Akimow ujawnia: Córka Putina właścicielką ogromnego majątku Katerina Tichonowa jest córką prezydenta Rosji Władimira Putina - informuje Reuters. Tożsamość młodszej córki prezydenta potwierdza w rozmowie z agencją prezes zarządu Gazprombanku Andriej Akimow i ujawnia informacje na temat jej ogromnego majątku.Czytaj więcej »

Putin: USA ignorują Rosję, budując z sojusznikami system antyrakietowy

10.11.2015 17:21   6 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

Putin: USA ignorują Rosję, budując z sojusznikami system antyrakietowy USA i ich sojusznicy w dalszym ciągu budują systemy globalnej obrony przeciwrakietowej, nie biorąc pod uwagę ani zaniepokojenia tym Rosji, ani wysuwanych przez nią propozycji współpracy - oświadczył we wtorek prezydent Rosji Władimir Putin.Czytaj więcej »

Śledztwo ws. "krwawej niedzieli". Zatrzymany były żołnierz

10.11.2015 16:41   5 wyświetleń   0 komentarzy


Śledztwo ws. "krwawej niedzieli". Zatrzymany były żołnierz 66-letni b. żołnierz brytyjski został zatrzymany we wtorek w związku ze śledztwem ws. "krwawej niedzieli" w Londonderry w Irlandii Północnej. W styczniu 1972 roku brytyjscy żołnierze zabili tam13 uczestników pokojowego marszu protestacyjnego.Czytaj więcej »

Śledztwo ws. "krwawej niedzieli". Zatrzymano 66-latka

10.11.2015 16:41   7 wyświetleń   0 komentarzy


Śledztwo ws. "krwawej niedzieli". Zatrzymano 66-latka66-letni b. żołnierz brytyjski został zatrzymany we wtorek w związku ze śledztwem ws. "krwawej niedzieli" w Londonderry w Irlandii Północnej. W styczniu 1972 roku brytyjscy żołnierze zabili tam13 uczestników pokojowego marszu protestacyjnego.Czytaj więcej »

Nie żyje Helmut Schmidt. Były kanclerz Niemiec miał 96 lat

10.11.2015 15:19   6 wyświetleń   0 komentarzy


Nie żyje Helmut Schmidt. Były kanclerz Niemiec miał 96 latByły kanclerz Niemiec Helmut Schmidt nie żyje - podały niemieckie media. Schmidt miał 96 latCzytaj więcej »

​Turcja: "Nie poświęcimy walki z terroryzmem" za pokój

10.11.2015 14:03   6 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Prezydent

​Turcja: "Nie poświęcimy walki z terroryzmem" za pokój "Nie poświęcimy walki z terroryzmem" za pokój z Kurdami - oświadczył we wtorek premier Turcji Ahmet Davutoglu. Prezydent Recep Tayyip Erdogan wezwał do reform i zapowiedział, że nowa konstytucja powinna powstać w ciągu czterech lat jednopartyjnego rządu AKP.Czytaj więcej »

Papież: Kościół nie może mieć obsesji na punkcie władzy

10.11.2015 13:44   7 wyświetleń   0 komentarzy


Papież: Kościół nie może mieć obsesji na punkcie władzyPapież Franciszek powiedział we wtorek we Florencji, że Kościół nie może mieć obsesji na punkcie władzy. W przemówieniu wygłoszonym podczas krajowego kongresu włoskiego Kościoła mówił, że nie może on zamykać się w gąszczu procedur.Czytaj więcej »

Tusk otrzymał list od Camerona. W przyszłym tygodniu konsultacje

10.11.2015 12:17   8 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Tusk, Donald Tusk, Donald, Szef

Tusk otrzymał list od Camerona. W przyszłym tygodniu konsultacje "Jeśli UE stanie się klubem skupionym wokół strefy euro, W. Brytania nie będzie już do niego pasować" - oświadczył we wtorek premier David Cameron. Przedstawił kluczowe postulaty, których będzie się domagał podczas renegocjacji członkostwa swego kraju w Unii. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował, że otrzymał list od premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona ws. reform UE. Dodał także, że w przyszłym tygodniu odbędą się konsultację ws. ewentualnego Brexitu.Czytaj więcej »

Ochrona praw człowieka. KE krytykuje Turcję

10.11.2015 12:12   1 wyświetleń   0 komentarzy


Ochrona praw człowieka. KE krytykuje TurcjęWe wtorek Komisja Europejska wytknęła Turcji "ogólnie negatywne tendencje" w dziedzinie ochrony praw człowieka i rządów prawa. Dotyczy to przede wszystkim sądownictwa, poszanowania wolności słowa i zgromadzeń.Czytaj więcej »

Kryzys migracyjny. Ponad sześć tysięcy osób dotarło do Grecji

10.11.2015 11:44   1 wyświetleń   0 komentarzy


Kryzys migracyjny. Ponad sześć tysięcy osób dotarło do GrecjiWe wtorek na pokładzie pięciu promów przybyło do Grecji ponad sześć tysięcy migrantów. Większość przybyszów chce kontynuować podróż do Europy Zachodniej - poinformowali przebywający na miejscu reporterzy.Czytaj więcej »

​Bułgaria: Kontrowersje wokół wizyty patriarchy Konstantynopola

10.11.2015 11:20   1 wyświetleń   0 komentarzy


Bułgarski premier Bojko Borysow w ostatniej chwili odwołał wyznaczone na wtorek spotkanie z honorowym zwierzchnikiem prawosławia, patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem, który przebywa z wizytą w Sofii. Wizyta ujawniła napięcia między patriarchą i Bułgarią.Czytaj więcej »

Papież: Imigracja jest wielkim bogactwem i poważnym zobowiązaniem

10.11.2015 10:33   1 wyświetleń   0 komentarzy


Papież: Imigracja jest wielkim bogactwem i poważnym zobowiązaniemPapież Franciszek powiedział we wtorek w mieście Prato we Włoszech, że imigracja jest zarówno wielkim bogactwem, jak i poważnym zobowiązaniem. W Prato, które jest pierwszym etapem wizyty papieża w Toskanii, jedna piąta ludności to imigranci.Czytaj więcej »

David Cameron: Czasem "mniej Europy" to lepsze rozwiązanie

10.11.2015 10:28   2 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Cameron

David Cameron: Czasem "mniej Europy" to lepsze rozwiązanieBrytyjski premier David Cameron oświadczył we wtorek, że UE musi odgrywać mniejszą rolę w niektórych aspektach funkcjonowania jej członków. Dodał, że UE musi się zmienić i stać się bardziej konkurencyjną; jak ocenił czasami odpowiedzią jest "mniej Europy".Czytaj więcej »

Rząd Turcji za międzynarodową interwencją zbrojną w Syrii

10.11.2015 10:12   1 wyświetleń   0 komentarzy


Premier Turcji Ahmet Davutoglu opowiedział się we wtorek za zorganizowaniem międzynarodowej interwencji zbrojnej z udziałem lotnictwa i wojsk lądowych w sąsiedniej Syrii, która od ponad czterech lat jest pogrążona w wojnie domowej.Czytaj więcej »

Ukraina: Separatyści znów użyli artylerii

10.11.2015 10:04   2 wyświetleń   0 komentarzy


Ukraina: Separatyści znów użyli artyleriiUkraińskie siły rządowe coraz częściej informują o zrywaniu zawieszenia broni przez prorosyjskich bojówkarzy. Separatyści użyli artylerii. Atakowali pozycje Ukraińców ponad 30 razy.Czytaj więcej »

"Deutsche Welle": UE może się rozpaść

10.11.2015 9:27   3 wyświetleń   0 komentarzy


Przez długie lata postęp integracji europejskiej uchodził za pewnik. Dziś czołowi politycy unijni mówią coraz częściej o kryzysie integracji i ostrzegają, że może on zakończyć się rozpadem Unii Europejskiej.Czytaj więcej »

Politycy ostrzegają: UE może się rozpaść

10.11.2015 9:27   2 wyświetleń   0 komentarzy


Politycy ostrzegają: UE może się rozpaśćPrzez długie lata postęp integracji europejskiej uchodził za pewnik. Dziś czołowi politycy unijni mówią coraz częściej o kryzysie integracji i ostrzegają, że może on zakończyć się rozpadem Unii Europejskiej.Czytaj więcej »

Zmarł filozof i intelektualista Andre Glucksmann

10.11.2015 9:21   2 wyświetleń   0 komentarzy


Światowej sławy francuski filozof i intelektualista, obrońca praw człowieka i znany komentator życia politycznego we Francji i na świecie zmarł w Paryżu. Miał 78 lat. O śmierci poinformował we wtorek jego syn Rafael na swym koncie na Facebooku.Czytaj więcej »

Starsze wiadomości »
reklama
Reklamy sponsorowane

    Copyright © 2008 Fakty  - wszelkie prawa zastrzeżone