środa, 17 września 2014 r.
Wiadomości ze świata
"USA przygotowują strategię działań wojskowych"

29.08.2014 0:11   10 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Prezydent

"USA przygotowują strategię działań wojskowych"Prezydent Barack Obama poinformował w czwartek w Waszyngtonie, że USA przygotowują strategię działań wojskowych przeciwko Państwu Islamskiemu. - Na razie jednak jej nie mamy - przyznał amerykański przywódca.

Czytaj więcej »

Putin wzywa separatystów do utworzenia "humanitarnego korytarza"

29.08.2014 0:02   8 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Ukrainy

Putin wzywa separatystów do utworzenia "humanitarnego korytarza"Władimir Putin apeluje do prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy o utworzenie humanitarnego korytarza, którym pole walki mogliby opuścić okrążeni ukraińscy żołnierze.

Czytaj więcej »

Dowody na obecność wojsk Rosji na Ukrainie. NATO ujawnia nowe zdjęcia

28.08.2014 23:48   8 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: NATO, Rosji

Dowody na obecność wojsk Rosji na Ukrainie. NATO ujawnia nowe zdjęcia NATO opublikowało zdjęcia satelitarne potwierdzające obecność wojsk rosyjskich na Ukrainie.

Czytaj więcej »

14-latka aresztowana. Chciała jechać na "dżihad"

28.08.2014 23:40   9 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Prokuratura, Syrii

Czternastoletnia "kandydatka do dżihadu" została aresztowana w Bretanii przez francuską policję. Prokuratura podejrzewa, że zamierzała ona udać się do Syrii i przyłączyć się do działających tam islamistów.

Czytaj więcej »

USA: Obama grozi Rosji dalszymi sankcjami

28.08.2014 22:40   9 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

USA: Obama grozi Rosji dalszymi sankcjami ​Rosja jest odpowiedzialna za przemoc na Ukrainie - oświadczył prezydent USA Barack Obama, zapowiadając, że Moskwa poniesie "dalsze koszty i konsekwencje" swych działań. Jednocześnie zaznaczył, że USA nie biorą pod uwagę wojskowej konfrontacji z Rosją.

Czytaj więcej »

Zabito kolejnego amerykańskiego dżihadystę. "Doniesienia wiarygodne"

28.08.2014 22:01   8 wyświetleń   0 komentarzy


Rząd USA bada doniesienia o śmierci drugiego Amerykanina, który walczył po stronie Państwa Islamskiego w Syrii. Dane bojownika nie zostały ujawnione.

Czytaj więcej »

Power: Rosja manipuluje, ukrywa prawdę i jawnie kłamie

28.08.2014 21:52   8 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

​Stany Zjednoczone oskarżyły Rosję o eskalację konfliktu na Ukrainie, kłamstwa i manipulacje. Ostre słowa pod adresem Moskwy padły podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku.

Czytaj więcej »

Power: Rosja manipuluje, ukrywa prawdę i jawnie kłamie

28.08.2014 21:52   8 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

Power: Rosja manipuluje, ukrywa prawdę i jawnie kłamie​Stany Zjednoczone oskarżyły Rosję o eskalację konfliktu na Ukrainie, kłamstwa i manipulacje. Ostre słowa pod adresem Moskwy padły podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku.

Czytaj więcej »

Rosja zaprzecza doniesieniom o swej obecności wojskowej na Ukrainie

28.08.2014 21:13   8 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

Rosja zaprzecza doniesieniom o swej obecności wojskowej na Ukrainie​Resort obrony Rosji zaprzeczył w czwartek, by jej oddziały wojskowe walczyły na wschodzie Ukrainy. Tymczasem mnożą się doniesienia o rosyjskiej obecności wojskowej na Ukrainie. "Te oskarżenia nie mają żadnego związku z rzeczywistością" - mówi rzecznik resortu.

Czytaj więcej »

USA gotowe nałożyć nowe sankcje na Rosję

28.08.2014 20:30   9 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

USA gotowe nałożyć nowe sankcje na Rosję Waszyngton gotów jest nałożyć nowe sankcje na Rosję; USA rozważają szereg opcji w reakcji na bezpośrednią interwencję Rosji na wschodniej Ukrainie przy użyciu sił bojowych - oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu USA Jen Psaki.

Czytaj więcej »

W co gra Putin? Jest odpowiedź ekspertów

28.08.2014 20:22   2 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

W co gra Putin? Jest odpowiedź ekspertówNa co liczy Rosja interweniując na Ukrainie? Eksperci są w tej sprawie zgodni. Chodzi o zawrócenie Kijowa z drogi na Zachód.Czytaj więcej »

O co gra Putin? Jest odpowiedź ekspertów

28.08.2014 20:22   2 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

Na co liczy Rosja interweniując na Ukrainie? Eksperci są w tej sprawie zgodni. Chodzi o zawrócenie Kijowa z drogi na Zachód.

Czytaj więcej »

Ekspert: Terroryści są już w Hiszpanii

28.08.2014 19:53   2 wyświetleń   0 komentarzy


Terroryści Państwa Islamskiego są już na terenie Hiszpanii - twierdzi ekspert do walki z ekstremizmem islamskim, Jose Maria GilGarre. W raporcie przekazanym agencji prasowej Europa Press Gil Garre zapewnia, że Hiszpania nie jest dla terrorystów celem zamachów, tylko miejscem z którego za pośrednictwem internetu finansują swoje organizacje, werbują ochotników i wymuszają okupy.

Czytaj więcej »

Wstrzymują loty z powodu epidemii. ONZ protestuje

28.08.2014 19:15   1 wyświetleń   0 komentarzy


Wstrzymują loty z powodu epidemii. ONZ protestujeFrancuski rząd zalecił natychmiastowe wstrzymanie lotów Air France do Sierra Leone w związku z ostrzeniami organizacji Lekarze Bez Granic o możliwym zaostrzeniu się tam epidemii gorączki krwotocznej. Przeciwko stopniowemu odcinaniu Sierra Leone od reszty świata protestuje ONZ.

Czytaj więcej »

RBNiO: Ukraina liczy na status sojusznika USA

28.08.2014 19:09   2 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: NATO, Ukrainy, Kijowie

RBNiO: Ukraina liczy na status sojusznika USAUkraina liczy, że Stany Zjednoczone nadadzą jej status głównego sojusznika spoza NATO - oświadczyła w czwartek Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) w Kijowie po zwołanym w trybie pilnym posiedzeniu.

Czytaj więcej »

Premier Włoch rozmawiał z prezydentem Rosji

28.08.2014 18:57   2 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

Premier Włoch rozmawiał z prezydentem RosjiMatteo Renzi rozmawiał przez telefon z Władimirem Putinem. - Eskalacja kryzysu na Ukrainie jest nie do przyjęcia - powiedział prezydentowi Rosji premier Włoch.

Czytaj więcej »

Ukraina: Ostrzał artyleryjski Doniecka. Są zabici

28.08.2014 18:27   1 wyświetleń   0 komentarzy


Ukraina: Ostrzał artyleryjski Doniecka. Są zabiciBardzo niepokojące doniesienia napływają ze wschodu Ukrainy. W wyniku ostrzału artyleryjskiego Doniecka zginęło co najmniej 15 osób. W mieście trwają walki między prorosyjskimi rebeliantami a ukraińskimi siłami rządowymi.

Czytaj więcej »

Merkel: Szczyt UE zajmie się sytuacją na Ukrainie

28.08.2014 18:23   1 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Rosji

Merkel: Szczyt UE zajmie się sytuacją na Ukrainie Kanclerz Niemiec Angela Merkel poinformowała, że sobotni szczyt UE zajmie się sprawą sankcji wobec Rosji w związku z obecnością wojsk rosyjskich na Ukrainie.

Czytaj więcej »

Cameron: Zatrzymać rosyjskie czołgi

28.08.2014 18:15   2 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Cameron, Rosji

Cameron: Zatrzymać rosyjskie czołgiBrytyjski premier David Cameron zaapelował w czwartek o natychmiastowe zatrzymanie rosyjskich czołgów przekraczających granicę Rosji z Ukrainą, ostrzegł Moskwę przed dalszymi konsekwencjami takich działań.

Czytaj więcej »

Interwencja rosyjskich wojsk w Nowoazowsku. RBNiO ujawnia dowody

28.08.2014 18:05   1 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Ukrainy

Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy opublikowała wideo, mające potwierdzić doniesienia o wkroczeniu kolumny rosyjskich pojazdów bojowych do Nowoazowska na południu obwodu donieckiego.

Czytaj więcej »

Starsze wiadomości »
reklama
Reklamy sponsorowane

    Copyright © 2008 Fakty  - wszelkie prawa zastrzeżone