piątek, 06 maja 2016 r.
Wiadomości ze świata
Ban Ki Mun upomina Rosję i USA w sprawie Syrii

03.05.2016 7:52   0 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Syrii, Rosji

Ban Ki Mun upomina Rosję i USA w sprawie SyriiSekretarz generalny ONZ uważa, że Rosja i USA powinny zacieśnić współpracę na rzecz przerwania walk w Syrii. - Oba te kraje muszą podwoić swoje wysiłki, by zawieszenie broni w Syrii było znowu respektowane - powiedział w poniedziałek w Nowym Jorku Ban Ki Mun.


Czytaj więcej »

Turecki samolot wypadł z pasa podczas lądowania w Prisztinie

03.05.2016 7:47   0 wyświetleń   0 komentarzy


Turecki samolot wypadł z pasa podczas lądowania w Prisztinie Podczas lądowania na lotnisku w stolicy Kosowa, Prisztinie, wypadł z pasa samolot pasażerski linii Turkish Airlines. - Na szczęście nikomu nic się nie stało - powiedziała w poniedziałek wieczorem rzeczniczka lotniska.


Czytaj więcej »

Biały Dom o wycieku dokumentów TTIP: Nic niepokojącego

03.05.2016 7:24   0 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Doku

Biały Dom o wycieku dokumentów TTIP: Nic niepokojącego USA ze spokojem przyjęły opublikowanie przez Greenpeace poufnych dokumentów dotyczących negocjowanej umowy o wolnym handlu między UE a USA (TTIP). - Nie ma się czym niepokoić - powiedział rzecznik Białego Domu Josh Earnest.


Czytaj więcej »

USA: NATO rozważa wysłanie czterech batalionów na wschodnią flankę

03.05.2016 7:12   0 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: NATO

USA: NATO rozważa wysłanie czterech batalionów na wschodnią flankę Sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych potwierdził, że NATO rozważa możliwość rozmieszczenia w Polsce i krajach bałtyckich czterech rotacyjnych batalionów. - To jest jedna z opcji, o których rozmawiamy - powiedział w poniedziałek Ashton Carter.


Czytaj więcej »

​Grecy mają dość. Kryzys migracyjny dzieli społeczeństwo

02.05.2016 22:59   0 wyświetleń   0 komentarzy


​Grecy mają dość. Kryzys migracyjny dzieli społeczeństwoGrecja dotychczas przyjmowała uchodźców z otwartymi ramionami. Zamknięte granice jednak sprawiają, że kraj ma coraz więcej problemów, a cierpliwość mieszkańców się kończy.


Czytaj więcej »

Rozpoczęły się fińsko-amerykańskie ćwiczenia wojskowe

02.05.2016 22:52   0 wyświetleń   0 komentarzy


Ćwiczenia wojskowe z udziałem żołnierzy USA i dwudziestu amerykańskich wozów opancerzonych Stryker rozpoczęły się w poniedziałek w rejonie Kankaanpaa na południowym zachodzie Finlandii, która jest krajem neutralnym, ale graniczy z Rosją.


Czytaj więcej »

​Prezydent Wenezueli o aresztowaniach: Plany zamachu na moje życie

02.05.2016 22:39   0 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Prezydent

​Prezydent Wenezueli o aresztowaniach: Plany zamachu na moje życieWenezuelskie media poinformowały w poniedziałek o planach zamachu na życie prezydenta Nicolasa Maduro. Mówił on na wiecu w dniu 1 maja o aresztowaniu "kilku dziesiątków osób" w związku z planami zabicia go. Maduro wezwał do "bezterminowego strajku i powstania", gdyby spisek się powiódł.


Czytaj więcej »

AI: Szokujące warunki przetrzymywania podejrzanych o terroryzm w Iraku

02.05.2016 21:29   0 wyświetleń   0 komentarzy


Irackie władze często przetrzymują niewinne osoby podejrzane o terroryzm w nieludzkich warunkach, a postępowania w ich przypadkach toczą się bardzo wolno - podała w poniedziałek organizacja obrońców praw człowieka Amnesty International po inspekcji na miejscu.


Czytaj więcej »

Ponad 88 tys. nieletnich bez opieki szuka azylu w UE

02.05.2016 20:13   0 wyświetleń   0 komentarzy


Ponad 88 tys. nieletnich bez opieki szuka azylu w UELiczba nieletnich imigrantów pozbawionych opieki dorosłych, którzy poszukują azylu w Unii Europejskiej, wyniosła w 2015 roku 88,3 tys. Oznacza to wzrost o osiem razy w porównaniu z 2013 rokiem - wynika z opublikowanych w poniedziałek danych Eurostatu.


Czytaj więcej »

Policja w Monachium o sukcesach w walce z oszustami "na wnuczka"

02.05.2016 19:53   0 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Szef

Policja w Monachium o sukcesach w walce z oszustami "na wnuczka"Szef policji w Monachium Hubertus Andrae poinformował w poniedziałek, że dzięki dobrej współpracy z polskimi organami ścigania niemiecka policja rozbiła gang specjalizujący się w okradaniu starszych osób metodą "na wnuczka".


Czytaj więcej »

Salah Abdeslam przekazany francuskim władzom

27.04.2016 10:07   0 wyświetleń   0 komentarzy


Salah Abdeslam przekazany francuskim władzomUważany za mózg zamachów terrorystycznych w Paryżu Salah Abdeslam został przekazany francuskim władzom – informuje Reuters, powołując się na belgijską prokuraturę.


Czytaj więcej »

Ataki w kurortach turystycznych? Ostrzeżenie USA

27.04.2016 9:44   0 wyświetleń   0 komentarzy


Ataki w kurortach turystycznych? Ostrzeżenie USAAmbasada Stanów Zjednoczonych w Ankarze ostrzega przed zamachami terrorystycznymi w tureckich kurortach turystycznych.


Czytaj więcej »

Katastrofa w Czarnobylu. Tak wygląda wymarłe miasto Prypeć [WIDEO]

27.04.2016 8:52   2 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Ukrainy

Katastrofa w Czarnobylu. Tak wygląda wymarłe miasto Prypeć [WIDEO]Z okazji 30. rocznicy katastrofy w elektrowni atomowej w Czarnobylu Organizacja Narodów Zjednoczonych opublikowała film pokazujący wymarłe miasto Prypeć, które zostało ewakuowane po wybuchu reaktora. Pożar wywołany przez eksplozję doprowadził do skażenia promieniotwórczego znacznych obszarów na pograniczu Rosji, Ukrainy i Białorusi. Ewakuowano i przesiedlono ponad 350 tysięcy osób.


Czytaj więcej »

Zamieszki na Lesbos. Starcia migrantów z policją [WIDEO]

27.04.2016 8:36   0 wyświetleń   0 komentarzy


Zamieszki na Lesbos. Starcia migrantów z policją [WIDEO]W nocy doszło do starć między policją i imigrantami w obozie Moria na greckiej wyspie Lesbos, tym samym, w którym przed ponad tygodniem gościł papież Franciszek.


Czytaj więcej »

Meksyk: Zaginęło 43 studentów. Władze utrudniają śledztwo?

27.04.2016 8:08   0 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: Praw

Meksyk: Zaginęło 43 studentów. Władze utrudniają śledztwo?Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (UNHCHR) wyraził we wtorek zaniepokojenie skargami grupy międzynarodowych ekspertów, którzy oskarżyli władze Meksyku o utrudnianie śledztwa w sprawie losu 43 studentów zaginionych w 2014 roku.


Czytaj więcej »

"Rosjanom nie chodzi tylko o kontrolę polskiego nieba"

27.04.2016 7:45   2 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: NATO

"Rosjanom nie chodzi tylko o kontrolę polskiego nieba"Nowy system przeciwlotniczy, nad którym pracują Rosjanie, ma sprawić, że pod kontrolą Kremla będzie praktycznie całe niebo nad naszym krajem. Jakie konsekwencje odczuje Polska i jaka może być odpowiedź NATO - wyjaśnia w rozmowie z Interią Anna Maria Dyner, kierownik programu Europa Wschodnia w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych.


Czytaj więcej »

Witold Waszczykowski: Możliwości współpracy z Chinami są nieograniczone

27.04.2016 7:14   0 wyświetleń   0 komentarzy


Witold Waszczykowski: Możliwości współpracy z Chinami są nieograniczoneChińskie firmy mogą realizować duże projekty infrastrukturalne w Polsce i regionie Adriatyku-Bałtyku-Morza Czarnego – powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski na zakończenie swojej wizyty w Chinach. Chodzi m.in. o budowę dróg, kolei i lotnisk.


Czytaj więcej »

Grecja: Nie ma porozumienia z wierzycielami. Cipras chce nadzwyczajnego szczytu UE

27.04.2016 6:56   1 wyświetleń   0 komentarzy


Grecja: Nie ma porozumienia z wierzycielami. Cipras chce nadzwyczajnego szczytu UENie ma postępu w negocjacjach między rządem w Atenach a międzynarodowymi wierzycielami w sprawie pomocy dla Grecji - poinformował we wtorek rzecznik szefa eurogrupy. Według greckich mediów premier Aleksis Cipras chce zwołania nadzwyczajnego szczytu UE.


Czytaj więcej »

Andrzej Duda w Portugalii. Spotkania z prezydentem i premierem

27.04.2016 6:54   1 wyświetleń   0 komentarzy
Tagi: NATO

Andrzej Duda w Portugalii. Spotkania z prezydentem i premierem Lipcowy szczyt NATO w Warszawie ma mieć charakter uniwersalny - do tego ma dziś w Lizbonie przekonywać portugalskich polityków Andrzej Duda. Polski prezydent przebywa z oficjalną wizytą w Portugalii.


Czytaj więcej »

Rosja: Start rakiety z nowego kosmodromu przełożony. Powody nieznane

27.04.2016 6:35   1 wyświetleń   0 komentarzy


Rosja: Start rakiety z nowego kosmodromu przełożony. Powody nieznaneZ nowego kosmodromu Wostocznyj na rosyjskim Dalekim Wschodzie nie wystartowała w środę rano - tak jak planowano - rakieta Sojuz 2.1a. Jak poinformowała agencja TASS, start rakiety przełożono na czwartek.


Czytaj więcej »

Starsze wiadomości »
reklama
Reklamy sponsorowane

    Copyright © 2008 Fakty  - wszelkie prawa zastrzeżone